bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŽiadnu lásku, len sex - Vi Keelandová

Vi Keelandová pre mňa nie je žiadne neznáme meno. Približne pred rokom sa mi dostala od nej do rúk kniha Egomaniak, s ktorou som bola veľmi spokojná. Preto som ani na sekundu neváhala a chcela som si prečítať aj jej ďalší literárny počin.

To, že mám rada "červenú knižnicu" nie je žiadny tajomstvom. Prečítala som už mnoho kníh s erotickým nádychom, a preto sa stáva čoraz ťažšie a ťažšie nájsť titul, ktorý by ma dokázal naplno zaujať. Žiadnu lásku, len sex mal už podľa anotácie vysoké šance stať sa u mňa dobre hodnotenou knihou. Na internete som našla množstvo pozitívnych recenzií, z ktorých je cítiť nielen to, že sú čitatelia s touto knihou nadmieru spokojní, ale zároveň je u nich Vi ako autorka veľmi vysoko a je vidieť, že si jej tvorbu naozaj obľúbili. A má podľa mňa veľký predpoklad na to, aby sme si ju obľúbili aj my na Slovensku.

"Aj keď ma rád otravoval so sexom - pričom niekedy to nebolo až také otravné -, akosi som uverila, že nes večer je jeho kompliment úprimný."

Natalia a Hunter sa stretnú len tak náhodou. Len tak náhodou spolu strávia noc. Len tak náhodou sa to zopakuje. Len tak náhodou majú spolu stráviť osem týždňov. Ibaže by to nebola náhoda. Natalia už zanevrela na lásku a rozhodla sa stať silnou emancipovanou ženou, ktorá si dokáže užívať sex bez toho, že by v tom hľadala niečo viac. Hunterovi to vyhovuje, veď takú ženu si praje stretnúť každý muž. Obaja nič neočakávajú, ale osud to zariadi celé inak. Sprvu som bola prekvapená z toho, ako Natalia koná a myslí. Mala som pocit, že je to muž v ženskom tele. Postupne však aj ona začala mäknúť a začala sa nám ukazovať nežná kvetinka. Bolo cítiť, ako sa pod vplyvom Huntera mení a mňa mimoriadne bavilo sledovať celú túto transformáciu jej osobnosti. Ich konverzácie boli plné vzájomného doťahovania, podpichovania, smiechu, až ste mali chuť začať sa smiať s nimi a tiež si nájsť takého Huntera. Už dávno som sa nestretla s takými jednoduchými, no za to fantastickými a chytľavými dialógmi, aké pre nás autorka vytvorila. Celkovo oceňujem, že práve dialóg bol prvok, na ktorom Vi vystavala celý príbeh. Opisných a monologických pasáží tu bolo naozaj veľmi málo a príbeh sa doslova sám čítal. Podobne ako pri Egomaniakovi, aj v tomto prípade boli dôležitou zložkou hlavné postavy, ktoré si v podstate celý dej ukradli pre seba. Vedľajších postáv sa tu vyskytlo naozaj máličko a rozhodne nečakajte, že by sa nejako výrazne prejavili. Musím sa priznať, že mi to v tomto prípade vôbec nevadilo. Keďže autorka zvolila duálne rozprávanie, vôbec neboli potrebné. Opäť raz musím zdôrazniť, že striedanie pohľadov je podľa mňa najlepším spôsobom písania, ktorý nám nielen umožňuje lepšie pochopiť konanie postáv, ale zároveň ženie aj dej dopredu.

"Nikdy v živote som nebola pred rande taká nervózna."

 

Pikantné, pikantné, veru poriadne pikantné. Čo si budeme nahovárať, kniha bola doslova preplnená erotickými scénami. Už podľa anotácie je mnohým čitateľom jasné, že o erotické scény nebude núdza a musím povedať, že v tomto prípade ich bolo naozaj požehnane. Našťastie, Vi ich vie napísať naozaj dobre, bez toho, že by ste sa pri ich čítaní cítili trápne. Neboli presladené, neboli naivné, boli zo života. Tak ako aj celý príbeh. Páčilo sa mi, že Vi nič neprifarbovala a ukázala nám aj tie smutnejšie, temnejšie stránky. Tak isto nechýbali ani návraty do minulosti, ktoré mnoho vecí objasnili. Zo začiatku to vyzerá tak, že pôjde len o bezduchý erotický román, pravdou však je, že sa v ňom skrýva omnoho viac. Jednotlivé kúsky do seba začnú zapadať až postupne a nakoniec vznikne perfektný príbeh, ktorý som si užila. Egomaniak nasadil latku vysoko, ale tento titul ho dokázal prekonať a páčil sa mi ešte viac. Za najväčšie plus jednoznačne považujem jazyk, ktorým je kniha písaná, keďže je mimoriadne chytľavý a už od začiatku si vás získa. Vôbec by mi neprekážalo, keby autorka ešte nejakých sto strán dopísala, pretože som mala pocit, že sa mi tie stránky otáčali v rukách akosi príliš rýchlo. 

Niekedy si myslím, že už ani nenájdem takú dobrú erotickú knihu, ktorej by som dala v recenzii plný počet lajkov. A potom sa zrazu objaví Vi a presvedčí ma o tom, ako strašne som sa mýlila a podcenila ju. Pokiaľ máte chuť na ľahké pikantné čítanie, určite vyskúšajte Žiadnu lásku, len sex. Verím, že sa poriadne začervenáte.

Recenzovala: Veronika Dedíková
http://book-fans.blogspot.com/2019/05/ziadnu-lasku-len-sex-vi-keelandova.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.