bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVysokointenzívny intervalový tréning pre ženy (Sean Bartram)

Spevnite si telo pomocou najintenzívnejšieho tréningu, aký existuje.

Vysokointenzívny intervalový tréning, čiže HIIT, je extrémne účinné cvičenie, vďaka ktorému spálite tuk a získate vrcholnú kondíciu – a to rýchlo.

Osvojte si 60 mimoriadne účinných cvikov, ktorým sa môžete venovať kdekoľvek.

Podporte ich 50 náročnými aktivitami trvajúcimi od niekoľkých minút až po celú hodinu.

Táto kniha mi doma na stole leží už nejaký ten deň (a že ich nebolo málo), prečítanú som ju mala síce behom jedného dňa, avšak veľmi dlho mi trvalo na ňu napísať recenziu. I keď recenzia by bola napísaná hneď, ale aká by to bola recenzia na knihu o cvičení, ak by som si toto cvičenie aj reálne nevyskúšala?

Sean Bartram je školený tréner pracujúci pre fitnesovú inštruktorku celebrít Tracy Andersonovú, oficiálny tréner roztlieskavačiek tímu Indianapolis Colts hrajúceho americký futbal a majiteľ licencie Core Pilates and Fitness. V knihe Vysokointenzívny intervalový tréning pre ženy zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti s trénovaním žien.

Celá kniha Vysokointenzívny intervalový tréning pre ženy je rozdelená do deviatich kapitol: (1) Základy HIIT-u, (2) Strečing pred cvičením a po ňom, (3) Úvodné aktivity HIIT-u, (4) Základné aktivity HIIT-u, (5) Programy HIIT-u, (6) Kardiocvičenia, (7) Cviky hornej časti tela, (8) Cviky trupu, (9) Cviky dolnej časti tela. V ktorých nájdete všetko potrebné k tomu, aby ste sa mohli do cvičenia smelo pustiť.  Kniha je doplnená o pekné veľké obrázky, na ktorých je jasne a zreteľne vidieť prevedenie každého cviku. 

Už veľmi dlho som v rukách nedržala knihu o cvičení, ktorá by ma doslova nadchla a pri ktorej by som si povedala: "Tak toto musím skúsiť.". No táto to dokázala, úvod knihy je písaný veľmi pútavo a jednoducho, čiže sa hneď a jasne dozviete o čo v tomto cvičení ide a prečo je také účinné. V ďalších kapitolách sú už pospísané jednotlivé cviky, ktoré sú dplnené peknými ilustračnými obrázkami. 

V knihe Vysokointenzívny intervalový tréning pre ženy sa okrem popisu cvičenia, nachádzajú aj štyri výzvy - každá z iným trvaním. Jedna je 3-dňová, jedna 7-dňová, jedna 14-dňová a posledná 28-dňová. Ja som sa nakoniec dokopala k tomu, aby som sa zapojila do 28-dňovej výzvy, s ktorou začínam od zajtra. Kvôli tejto výzve publikovala špeciálny článok (odkaz nájdete na konci recenzie), ktorý budem denne upravovať a do ktorého budem zapisovať každodenné pocity po cvičení. Sama som zvedavá kam ma dokáže táto výzva posunúť. 

Moja 28-dňová výzva s knihou Vysokointenzívny intervalový tréning pre ženy.

Moje hodnotenie - knihy:  100%

Recenzovala: Lucia Čulenová
http://mojcarovnyzivot.blogspot.sk/2016/03/recenzia-knihy-vysokointenzivny.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.