bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVeríte na druhé šance?

Niečo málo na úvod

Kniha, plná zaujímavých myšlienok a životných múdrostí, sa mi veľmi dobre čítala. Na začiatku sa možno trochu chaoticky zoznamujeme s hlavnými hrdinami nášho príbehu, s Leom a Molly. Ako čitatelia sme boli vhodení do deja a museli sme sa iba naučiť orientovať. Až potom sme pochopili, čo nám autorka chce odchádzať. A že toho nebolo málo.

Nebudem klamať ak poviem, že ma zaujala anotácia aj názov knihy. Keď som si prečítala meno autorky, v hlave sa mi vynorila ďalšia jej publikácia, ktorá vyšla na Slovensku vo vydavateľstve Ikar len prednedávnom. A hoci som počula na autorkine knihy aj negatívne ohlasy, rozhodla som sa ich ignorovať a presvedčiť sa sama o kvalite príbehu.

Kelly Rimmer – Keď som ťa stratila. Zdroj: Jaji bloguje

Čo sa deje v knihe Keď som ťa stratila?

V knihe sa stretávame s Leom, vášnivým investigatívnym novinárom, ktorý neváha riskovať aj vlastný život pre svoje poslanie – žurnalistiku približujúcu vojnové konflikty.

Ďalšou dôležitou postavou je Molly, bohatá dcéra, ktorá po smrti brata zostala pracovať v rodinnej firme. Svoje ideály a sny hodila za seba a rozhodla sa nesklamať svojho otca, pretože iba jeho pochvala ju robila šťastnou. Hoci tvrdila, že vždy dosiahne čo chce, teraz tomu tak nebolo. Až keď spoznala Lea sa v nej niečo zlomilo.

Molly a Leo, na prvý pohľad protiklady pochádzajúce z iných kást a svetov, sa do seba zamilovali. Trúfam si tvrdiť, že sa doplňovali a motivovali byť lepšími. Spoločne napredovali svoje sny, zdokonalovali sa. Boli si navzájom oporou.

Postupne sa však krásna zamilovaná idylka vyparila a ich vzťah stroskotal. Leo odišiel do Sýrie a Molly a pomaly lúčila so svojou rolou manželky. Ibaže život vie dokonale zamiešať karty. Leo sa vážne zraní a jeho zranenie zanechalo následky. Tým najhorším je jeho strata pamäti, kedy si nespomína na posledné štyri roky života. Neexistuje pre neho žiaden život s Molly. Tá za ním priletí zo Sydney do Ríma a je pripravená stáť po jeho boku. Ibaže táto nová situácia ju zaskočí.

Leo chce po zistení, že Molly je jeho manželka, aby mu pomohla prinavrátiť spomienky. Nie na jeho život, rodinu alebo prácu. Chce si spomenúť na ich šťastné manželstvo. O hádkach nemá ani páru a Molly mu o skrachovanom manželstve tiež nič nepovie.

Leo si postupne spomína. Navonok odhaľuje svoje myšlienky. Je opäť tým človekom, do ktorého sa Molly zamilovala.

Má ich vzťah druhú šancu? A čo ak si Leo spomenie a odhalí klamstvo o ich stroskotanom manželstve? Je možné ich lásku ešte zachrániť? Ak chcete poznať odpovede na otázky, jednoznačne siahnite po knihe Keď som ťa stratila od Kelly Rimmerovej.