bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSecret -Myšlienky na každý deň- Rhonda Byrne

Knihy z pera americkej autorky Rhondy Byrne si vždy nájdu okruh svojich čitateľov. Poslednou knihou, ktorú som od nej čítala  bol Hrdina/recenzia na ňu je  taktiež na mojej web stránke http://www.ezoterik.sk/index.php/recenzie/141-hrdina-hero-rhonda-byrne / a bola veľmi vydarená.

Preto som so záujmom očakávala jej ďalšiu knihu Secret -Myšlienky na každý deň. Patrí totiž medzi knihy, ktoré si zvykneme nechávať nablízku..Mám už niekoľko titulov napísaných týmto štýlom. Môžem si ich otvoriť kedykoľvek a kdekoľvek a hľadať odpovede na mnohé otázky.

Tí, ktorí veria, že veci sa v živote nedejú náhodou, mi iste dajú za pravdu, že tieto knihy majú svoje sofistikované čaro..Mnohokrát práve „náhodne“ otvorená stránka prinesie odpoveď na problém, s ktorým si nevieme rady. Takéto veci sa dejú každému, len mnohí sa nad tým nezamýšľajú prečo práve teraz a tu..

Secret -Myšlienky na každý deň sú napísané premyslene a s veľkým citom pre ľudskú dušu. Navyše vydavateľ opäť použil formát, ktorý je veľmi príjemný a ľúbivý, taký priam darčekový. Grafická úprava dodáva knihe historizujúci vzhľad..a to sa mi veľmi páči. Aj vy sa mnohí iste radi dotýkate príjemných vecí..a kniha je príjemná aj na dotyk..okamžite s ňou nadviažete kontakt...

Napriek tomu, že na prvý pohľad pôsobí ako súbor náhodne zoskupených myšlienok, má svoju jemnú vnútornú štruktúru. Môžete si vybrať, čítať každý deň jednu myšlienku, spracovať ju a isť vývojom alebo si vyberať náhodným výberom, ktorý vám pomôže riešiť váš okamžitý problém.

Krédom a zároveň odkazom autorky je, že si sami môžete vymyslieť svoj život.. Ako po parabole sa cez všetky tie inšpiratívne  myšlienky dostanete k záveru o dokonalej ceste na dokonalé miesto, ktoré ste si sami vybrali. Pri mnohých myšlienkach sú uvedení autori, niektoré sú parafrázované  ale k mnohým evidentne dospela autorka svojim poznaním.

365 dní..365 strán o myšlienkach, pocitoch, konaní, správaní, o láske, živote, poznaní..toto všetko a ešte oveľa viac nájdete na stránkach.

 Keď som ju dočítala prvýkrát/mnohé knihy čítam viackrát, aj keď už len telegraficky/prechádzajúc stránku po stránke, mala som pocit silnej dynamičnosti. Potom som to skúsila tak, že som si z každej stránky prečítala len prvú vetu, a tá dynamika tam zostávala hneď od začiatku.

Ak máte medzi svojimi priateľmi alebo v rodine pesimistov, určite im ju darujte k Vianociam Možno sa vám za ňu  veľmi poďakujú  a práve „Krédo optimistu“ zmení ich uhol pohľadu na život. Secret -Myšlienky na každý deň však môžete darovať všetkým svojim blízkych, ktorým chcete venovať malú každodennú príručku krásnych myšlienok...nezabudnite pritom darovať jednu aj sebe..príjemné čítanie,priatelia..

Recenzoval: Ebbee
http://www.ezoterik.sk/index.php/recenzie/146-secret-my%C5%A1lienky-na-ka%C5%BEd%C3%BD-de%C5%88-rhonda-byrne

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(6. augusta 2018 v 13:06)
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor <a href="http://onlinebuycytotec.site/">onlinebuycytotec.site.ankor</a>
(6. augusta 2018 v 13:35)
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor <a href="http://onlinebuycytotec.site/">onlinebuycytotec.site.ankor</a>
(6. augusta 2018 v 13:40)
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor <a href="http://onlinebuycytotec.site/">onlinebuycytotec.site.ankor</a>