bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSamantha Young ~ India Place

Samanthu Young som nemala žiadne problémy si obľúbiť a už potom, ako som dočítala Dublin Street, vedela som, že autorka sa zaradí medzi moje obľúbené 'oddychové' autorky.

Jamaicou si ma získala. Jamaicu zbožňujem a niekedy si určite dám re-reading. A India Place bola tiež jedna úžasná oddychovka, ktorá síce nepriniesla nič nové, ale ničím neublížila a dokonale potešila. 

"Neuvedomovala som si, že minulosť sa s pýchou nemá v láske a neprestajne sa vtiera do prítomnosti. Minulosť býva zlomyseľná. Vkradne sa do prítomnosti a podpichuje ju spomienkami na bolesť." 

Tentokrát sa príbeh posunie o pár rokov dopredu a viac sa spoznávame s Hannah, sestrou Ellie a Bradena. Hannah je milé dievča, ktoré ale nemalo svoj život jednoduchý ale, kto ho má, že?  . Život ju ťažko skúšal a neraz toho musela veľa preskákať. Zradila ju osoba, ktorej verila. Uzavrela sa do seba a nepripúšťa si veľa ľudí k sebe. S takouto hrdinkou sa vždy ťažko buduje príbeh - lebo je ťažké udržať ten charakter tej hrdinky, aby sa moc nezmenila. To sa Samanthe podarilo - krásne bolo počas príbehu vidieť, že autorka sa s jej postavou fakt vyhrala  a viacmenej si tú svoju charakterovu črtu udržala.
Marco...Na Marca som si nespravila nejaký názor. Neobľúbila som si ho skoro vôbec, proste mi nesadol. Ale páčilo sa mi, ako sa správal k Hannah, ako sa o ňu staral. A aký bol vytrvalý. Keď si niečo zobral do hlavy, tak si proste za tým šiel a nevzdával sa.
Takisto, som si tu najviac obľúbila Cole-a, a to tam bol iba parkrát. Bol sympatický a úžasným kamarátom. Také zlatíčko. Rozhodne som zvedavá na jeho príbeh a dúfam, že to výjde aj u nás. A čoskoro. 

"Keď je človek mladý, verí vo svoju nesmrteľnosť, myslí si, že môže robiť čokoľvek, a že on i okolitý svet tu budú večne." 

Takisto, kniha nie je iba zamilovaný príbeh Hannah a Marca, ale stretávame sa aj s postavami z predošlých dielov a  ďalej sledujeme ich osud. Popravde, si myslím, že je ich osud v tejto sérii prikrášlovaný - a dosť. Nikto nemá taký ružový život, ale budiš. 

Takisto, sa mi páčilo, že proste oni sú priatelia všetci, držia pri sebe, radia si, pomáhajú si. Záleží im na sebe a na tom, ako sa má ten druhý. Proste tak, akoby sa mali skutoční kamaráti správať. 

Čo sa mi nepáčilo, bolo zbytočné opakovanie ich osudov - napr. London Road som stále nečítala, ale aj z Jamaicy, aj z India Place, viem už skoro všetko, čo ma mohlo prekvapiť na príbehu Jo a Cam. A to mi je ľúto. A tak trochu dosť ma to odrádza od čítania. 

"Ale taký je život. O vzletoch a pádoch."

Kniha, aj keď je vlastne naprosto obyčajná, dokáže zaujať. Zaujme najmä svojím vtipom, sympatickými postavami, a ľahkosťou čítania. Odporúčam ju najmä, ak chcete vypnúť od reálneho sveta, odreagovať sa, nemyslieť na nič a proste sa ponoriť do nejakého jednoduchého príbehu, ktorý je ale dokonale napísaný. 

Knihe som nakoniec dala 3 a pol kačičky, keďže vlastne nepriniesla nič nové, prakticky ten obsah sedí na viacero kníh, ale ako som spomínala, číta sa úžasne a určite ju odporúčam každému, kto má tento typ kníh rád. 

Recenzoval: Maggie
http://abouteverythingforeveryone.blogspot.sk/2015/02/samantha-young-india-place.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.