bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skS knihou Absint od Winter Renshaw prežijete vášnivú noc

Kniha, s ktorou skutočne strávite jednu noc, pretože až tak dobre sa číta. Či sa stane nezabudnuteľnou je len na vás. Čo si myslím o knihe Absint sa dočítate v článku.

O Winter Renshaw

Americká autorka má na svojom konte už niekoľko kníh, ktoré chytili za srdce mnoho čitateliek z celého sveta. Winter píše s ľahkosťou. V príbehoch o láske si neustále dáva záležať na gradácii napätia a atmosféry. Aj vďaka tomu sa jej každý nový príbeh teší veľkému úspechu.

Buď… alebo

Do deja nás vzťahuje zaujímavý prolog, ktorý celú zápletku prezradí hneď na začiatku. Až v prvej kapitole sa budeme ku všetkému prepracovávať postupne. Príbeh opisuje jedno leto mladej Halton, ktorá si snaží zarobiť na svoje vlastné auto a nového riaditeľa školy, ktorý je ako vystrihnutý z módneho časopisu. Obaja sa z nudy prihlásia do virtuálnej zoznamovacej aplikácie, kde hľadajú nezáväzný flirt. Svoje súkromie si chránia, no zisťujú, že si ľudsky rozumejú. V hre je otázka, čo by sa stalo, keby sa stretli? No ešte pred jej zodpovedaním kontakt prerušia.

Autorka to zariadila veľmi dobre, pretože osud Forda a Halton dá opäť do kopy. Ford je riaditeľom školy, ktorú navštevuje dobre známa blondína. Tu nastáva problém, pretože okrem vzájomnej konverzácie a príťažlivosti ich spájajú aj city. To, ako všetko dopadne, si už budete musieť prečítať v knihe.

Dej príbehu je pomerne jednoduchý a priamočiari. Winter sa nezastavuje pri opise postáv alebo prostredia, čo je trochu škoda. Pár strán navyše by tejto kráske dodalo na kvalite. Práve preto vieme o Halton a Fordovi len nutné minimum, ktoré dôležité pre zápletku.

Erotika a vášeň silnejú a sú naplňané každou ďalšou stranou. Preto ak neradi čítate o sexuálnej túžbe a naplnení hlavných postáv, knihe sa radšej vyhnite. Nie každému ulahodí výskyt sexu v obľúbenej knihe.

Konverzácie, ktoré sa odohrávajú medzi Halton a Fordom, dopĺňajú dej. Mňa osobne veľmi bavili. Škoda, že ich nebolo viac, pretože z rozprávania vieme, boli spolu v kontakte celé leto, ale my sme videli iba časť.

Hlavné postavy boli idealizované, bez chýb a nedokonalostí, čo už vnímam pri tomto type literatúry, ako niečo normálne. Myslím, že sa nemusím opakovať, keď poviem, že mi to trochu prekáža, ale vzhľadom na to, že sme ich poznali minimálne, mi to v tomto prípade neprišlo ani divné.

Čo mi však vadilo a nerozumiem, prečo je trend v prekladovej literature zakončiť happy end rodinou a deťmi. Mám rada šťastné konce, ale niekedy treba nechať pracovať fantáziu čitateľa a nie všetko dokonale naplánovať. Potom z toho vznikne rozprávka pre dospelých. Všímam si to už dlhšie, ale čím ďalej, tým viac mi to začína prekážať. Názor si ale musíte urobiť sami.

Komu knihu odporúčam

Knihu jednoznačne odporúčam žienkam, ktoré zbožňujú romantiku, vášeň a erotiku. Príbeh sa číta jednoducho, za jeden večer to hravo dáte. Dej nie je príliš komplikovaný, opis postáv je minimálny, ale aj tak som rada, že som knihu čítala. Veľmi som sa na ňu tešila, odkedy som vedela, že vyjde. Presne tento typ literatúry mám rada na letné večery. Ak ste čítali Môj nevlastný brat alebo Pre ňu všetko, tak sa vám zaručene bude páčiť aj Absint.

Recenzovala: Jana Paveleková
http://www.jajibloguje.sk/winter-renshaw-absint/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.