bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRhonda Byrne – Myšlienky na každý deň

Ak vás nezaujme titul, mohol by vás zaujať dizajn. Opäť krásne prepracovaná kniha od Rhondy Byrne s podtitulom The Secret, ktorá sa nesie v duchu jej ostatných kníh. Tentoraz nám autorka prináša zbierku myšlienok, ktoré sú naladené na stanicu pozitívneho myslenia.

Na každý deň pripadá jedna myšlienka, keďže každá stránka je označená číslom dňa. Dokopy je to 365 pozitívnych myšlienok a mini návodov, ako docieliť svoje vytúžené sny a s ním i život podľa našich predstáv.

Kniha má vkusné grafické prevedenie (ako všetky knižky The secret i film), pevnú väzbu bez prebalu a kvalitný papier.  Po obsahovej stránke ponúka také myšlienky, ktoré nás navádzajú k pozitívnemu mysleniu a nechýbajú ani  spôsoby, ako docieliť stanovené ciele zmenou myslenia.

Prečo je naša súčasná situácia taká, aká je?

Pretože je výsledkom všetkých našich predchádzajúcich rozhodnutí a prvé rozhodnutie sa vždy odohráva v našej mysli. Samozrejme,  tento opis je veľmi skreslený, ale snaží sa priblížiť k podstate, ktorú opisuje táto kniha.

Oproti knižkám s podrobným popisom, obsahuje tie najzákladnejšie a najpodstatnejšie súvislosti, ktoré dokážu prečítať i tí, ktorí si obvykle na knihy nedokážu urobiť čas. Keďže jedna myšlienka má približne (a možno najviac) päťdesiat slov, dokáže to zvládnuť každý, kto má aspoň minimálnu motiváciu k čítaniu a chce vyskúšať, či má Rhonda Byrne pravdu a dokáže v jeho živote učiniť zázrak.

Po prečítaní tejto knižky som osobne dospela k jednej zaujímavej myšlienke:

„Kto nezažil, neuverí. Kto neuverí, nezažije.“

Je to jedna z tých kníh, ktoré sa nedarujú ďalej. Ktoré, keď človek raz dostane alebo si ich kúpi, neodpočíva roky nedotknutá na poličke v snoch pavúčích priateľov, ale opätovne sa k nej vracia. Najlepšie deň čo deň.

„Predstavte si, že vesmíru píšete e-mail o tom, čo chcete. Keď ste šťastní, že vaša správa je celkom jasná, ťuknete na „Odoslať“ a viete, že vaša žiadosť odišla do éteru. Viete aj to, že server vesmíru pracuje automaticky a nezaoberá sa obsahom žiadostí. Jeho funkciou je každú splniť. Ak sa vás zmocní obava a napätie z toho, že ste ešte nedostali, čo ste chceli, do vesmíru ste práve odoslali ďalšiu správu, ktorá vašu objednávku ruší. A potom sa čudujete, prečo ste nedostali, o čo ste požiadali. Keď už raz o niečo požiadate, vedzte, že server vesmíru je automatický bezchybný systém, ktorý nikdy nezlyhá, a očakávajte splnenie svojej žiadosti!“

Recenzoval: Sherylin Lee
http://sherylinlee.sk/rhonda-byrne-myslienky-na-kazdy-den/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.