bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRECENZIA: Gail McHughová - Pulz

Po dočítaní knihy Stretnutie som bola veľmi sklamaná zistením, že si budem nejaký ten čas počkať na pokračovanie. Podľa môjho názoru autorka zbytočne prvý diel natiahla a vedela by som si knihu predstaviť o 20% strán menej a ukončenú. A asi aj preto som bola nesmierne zvedavá čo bude v druhom diele s názvom Pulz. Od začiatku som sa na knihu pozeral skepticky a nevedela som s rozhodnúť, či si ma kniha získa alebo práve naopak, či ma sklame. Moja zvedavosť bola taká veľká. že akonáhle mi kniha došla. hneď som sa pustila do jej čítania.

Už po pár stranách som si spomenula, že vďaka čomu si ma získal prvý diel. Skvelý štýl písania. Hneď som mala väčšiu chuť na čítanie. Vďaka skvelým opisom, dialógom a myšlienkovým  pochodom sme sa okamžite vedeli vžiť do veľmi "zapeklitej" situácie našich hlavných postáv.

Tak isto ako v prvej knihe, tak aj v tejto sú našimi hlavnými postavami úžasný a jedinečný Gavin Blake a Emily Cooperová. 
Po tom ako bola Emily v 1. diely nerozhodná, si konečne uvedomila, že kde nájde pravú lásku a šťatie na celý život. Len ako napraviť svoju obrovskú chybu, keď jej milovaný neodpovedá na jej odkazy a SMS-ky? No, ale čo by to bolo bez romantiky, a teda bolo jasné, že Gavin Emily odpustí a môžu spolu žiť krásny a šťastný život. No to by sa stalo už asi na 70 strane, a tak som bola veľmi zvedavá, ako autorka prinúti čitateľa, aby dočítal knihu až ku koncu. 
A musím povedať, zvolila skvelý spôsob vo forme napínavej a záhadnej zápletke, ktorá nesprávne rozuzlenie mohlo všetko úplne od základov zmeniť. 

Nakoniec som sa rozhodla, že kniha ma nesklamala a myslím, že až príjemne prekvapila. Pretože po celý čas ma držala v napätí ak osa zápletka vyvinie. V knihe sa samozrejme našli nejaké malinké veci, ktoré mi vadili, ale to je len zanedbateľná časť z celku. V knihe sa nachádzalo veľa romantických a aj vtipných scén, aj vďaka podrobne prepracovaným vedľaljím postavám. A samozrejme vďaka Gavinovi, ktorý sa v tejto knihe ukázal, že je ešte dokonalejší ako sa v prvej knihe zdal. A všetky môžeme Emily závidieť, že si našla takého skvelého, chápajúceho, tolerantného a milujúceho muža, i keď len vo fiktívnom svete. 
Takže nakoniec môžem svoje pocity zhrnúť veľmi pozitívne. Kniha je skvelá na oddychové čítanie a hlavne v takýchto horúcich dňoch, kedy sa človeku nechce ani len dýchať. Viem o čom hovorím, pretože v izbe mám 34°C. :D Takže ak hľadáte knihu na oddych, určite siahnite po tejto knihe.

Hodnotenie: 4/5

Recenzovala: Hana Kubišová

http://kniznemaniacky.blogspot.sk/2015/07/recenzia-gail-mchughova-pulz.html

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.