bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRECENZIA: Colleen Hooverová - Beznádejná

Sedemnásťročná Sky po rokoch domácej výuky nastupuje do maturitného ročníka. Tešila sa, že si užije skvelý rok so svojou najlepšou kamarátkou. Tá však odišla na výmenný pobyt a v škole ju ľudia považujú za štetku. Jediný s kým si rozumie je Breckin, ktorý je gay a mormón. A je tu ešte Holder, miestny chlapec so zlou povesťou, ktorý ju prenasleduje lebo je mu povedomá. A z ich vzťahu vznikne z toho niečo krásne a romantické, ale veľmi ľahko ohroziteľné. Lebo nie všetko je jednoduché a také ako sa zdá.

Ľudský život sa mení každou sekundou. Sky sa to stalo a vznikol neskutočne nádherný a silný príbeh. Táto kniha tak neskutočne graduje, že sa z nej nedajú odtrhnúť oči. Colleen Hooverová si svojich čitateľov touto knihou naozaj získala a taktiež docielila svetovú popularitu. Aj preto sa  Beznádejná "pýši plackou" Svetový bestseller. Beznádejná bola pôvodne self-published, čiže vydaná na náklady autorky. Aj napriek tomu dosiahla obrovský úspech hlavne vďaka jedinečnému deju a unikátnemu spracovaniu. Štýl tejto autorky a prepracovanosť jej kníh ju vystrelili medzi najobľúbenejšie spisovateľky young adult žánru. 

Sky, ktorá jej hrdinkou tohto románu nemala úplne bežný život. Bola adoptovaná, mama ju učila doma a vyrástla bez techniky, ako televízia, mobil či počítač. Ale aj tak si užívala život, ktorý sa jej od základu zmenil. Sprvoti som ju nepokladala sa osobu, ktorá patrí medzi tie bežné hrdinky a získa si ma. Viackrát tam bolo spomenuté slovo štetka a občas som s ním musela súhlasiť. Svojím správaním sa k tomu naozaj približovala. Ale nakoniec sa mi páčili jej rozhodnutia a naozaj nemala ľahký život. Skôr bol neskutočne komplikovaný a ťažký. Holder bola postava, ktorá zaujme. Je to úžasný, pekný a sexy chlap s problémami. Ale aj taký je život a on ukáže, čo je zač a že práve vie nájsť tú správnu cestu a pomôcť.

Nad anotáciou môžte pochybovať, či to bude váš štýl. Táto kniha je totiž spočiatku typicky romantická, ale vzápätí sa to strhne a mení sa veľká časť podstaty príbehu. A práve to robí Beznádejnú veľmi napínavou a úžasnou knihou. Nemyslím, že tam nájdete hluché a neopodstatnené miesta, práve naopak dej ide ďalej s rovnakou dynamikou a koniec prináša neskutočne úžasné ukončenie a vyvrcholenie. Beznádejná však nekončí ale pokračuje druhou knihou s názvom Losing Hope - Strata nádeje, ktorá sa sústredí viac na príbeh Holdera, ktorý totiž nie len bezduchá postava ale za svoje šťastie tiež musel a stále musí bojovať. Tohto pokračovania sa v preklade dočkáme už na jeseň tohto roku. Určite táto kniha zaujme a preto odporúčam po nej siahnuť, dej vás totiž totálne opantá a postavy si zamilujete. 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar.
Knihu si môžete napríklad kúpiť tu.

Recenzoval: Christine
our-universe-of-books.blogspot.sk/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.