bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skProzreteľnosť

Ak si váš otec narobil problémy až v pekle, jediným spôsobom, ako ich vyriešiť, je stretnutie so sympatickým a nadpozemským ochrancom, ktorý by za vás položil aj vlastný život.

Veríte, že vo svete existujú náhody? Tak to by sa vám na stretnutí Jareda a Niny nezdalo nič zvláštne. Nešťastné dievča kráčajúce z otcovho pohrebu a pohltené smútkom natoľko, že nedokáže nastúpiť do autobusu, z ničoho nič stretne milého chalana. Ten jej ponúkne na vyplakanie vlastné rameno a podelí sa s ňou aj o miesto v taxíku. Náhoda? Veď to sa predsa môže stať komukoľvek a aj keď milých ľudí nie je veľa, dajú sa nájsť.

„Pozrel na mňa s výrazom, ktorý som nevedela prečítať, potom sa opäť zadíval pred seba. Bol odo mňa starší, no najviac o päť rokov. Napadlo mi, či ma nepozná. Oči sa mi zdali povedomé, ale nevedela som, kam ho zaradiť.“

Čo však s tým, keď túto náhodnú osobu stretávate čoraz častejšie a vždy vtedy, keď to potrebujete? Tak to je už trochu viac než len podivné. A keď sa dozviete, že je vo vašej blízkosti neustále a navyše vie o vás všetko, už je jasné, že to náhoda vôbec, ale vôbec nebola. Bola to jeho povinnosť, ktorú však plnil s nadšením. Zdá sa vám Jared iný, možno trochu pochybný? Nadpozemský bezúhonný ochranca v ľudskom tele ani inak na nezainteresovaných pôsobiť nemôže. Ani Nina nevie, čo si o ňom má myslieť, aj keď od prvého stretnutia ju priťahuje. Ich vzťahu však neprajú ako svetské, tak aj tie nadpozemské zákonitosti. Budú za svoje pocity bojovať alebo pochopia, že nemajú spoločnú budúcnosť? Vďaka týmto záležitostiam s ochrancami sa Nina dozvedá zaujímavé veci zo života svojho otca, ktorý aj keď na prvý pohľad vyzeral neškodne, znepriatelil si samotné peklo. Otec však zomrel, preto vyriešenie problémov, ktoré za sebou zanechal, ostáva na Nine a Jaredovi.

„Dlaňami som si zakryla tvár. Uši a líca sa mi rozhoreli. Bolo to príšerné. Jareda najali, aby ma po otcovej smrti chránil, no takto bol svedkom mojich trápnych tínedžerských rokov, poníženia a každého hlúpeho zlyhania. Bolo to neznesiteľné.“

Nina má veľa spoločného s hlavnou hrdinkou z Twilightu. Nielenže má slabosť pre nedostupného a chvíľkami nebezpečného fešáka, ale pôsobí neskutočne otravne. Na Jaredovi je totiž tak trochu závislá. Dokáže odstaviť na krajnici auto, vypnúť motor a pomaly zamŕzať, až kým ju nepríde zachrániť. Autorka z nej urobila takpovediac úbožiačku, za to na jej ochrancovi sa McGuireová poriadne vybúrila. Dokonalý fešák a gentleman v jednom pritiahne nejednu čitateľku a možno sa aj pristihnete pri tom, ako ho Nine závidíte a chcete, aby sa radšej dala dokopy s kamarátom Ryanom a Jareda nechala vám.

Vo všeobecnosti nemám rada presladené knihy, ale v tomto prípade mi prílišná sladkosť vôbec neprekážala. Práve naopak a na chvíľu som sa tak dostala z reality do sveta, v ktorom by nebolo treba ani ružové okuliare. Škoda len, že autorka uprednostnila romantickú dejovú líniu pred ostatnými, veď o trošku viac napätia či nadzemských bojov medzi božskými bytosťami by nikomu neuškodilo. Keď už sa kniha radí medzi fantasy, tak nech tam naozaj zaslúžene patrí.

„Jaredov hlas ma vrátil do skutočnosti: ,Dnes si konala veľmi rozhodne. Urobila si na mňa dojem.´ ,S anjelom a štipkou dôvtipu je možné všetko.´“

Či už na anjelov a démonov veríte, alebo ich považujete len za súčasť báchoriek prastarých mám, kniha vás pohltí tak, že nebudete vedieť, ako ste sa dostali na poslednú stranu. Mimochodom, pokračovanie by malo vyjsť na svetlo sveta už čoskoro.

Recenzoval: Mária Brišová
http://www.citaj.to/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.