bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNajtemnejší úsvit

Najtemnejší úsvit je román pre všetky milovníčky romantiky, ktoré zbožňujú nevyrovnaných hlavných hrdinov, ktorých to navzájom k sebe síce ťahá, ale pre rôzne prekážky v láske nemôžu byť spolu.

Zhrnutie, ktoré som potrebovala ja predtým, ako som si knihu vybrala. Ani neviem prečo, ja som z nej predtým, ako som sa pustila do jej čítania, mala úplne iný pocit. Myslela som si, že to bude skôr psycho-thriller, kde nebudem vedieť odhadnúť hlavných hrdinov a koniec ponúkne absolútne prekvapivé vyvrcholenie. Škoda, že som ju neodhadla lepšie, pretože takto som vôbec nebola jej cieľovkou.

V knihe sú striedané kapitoly z pohľadu dvoch hlavných hrdinov. Charlotte, ktorej uniesli dieťa a doteraz sa z toho nemôže spamätať. Ostatným deťom sa vyhýba, nenadviazala nový vážny vzťah, plne sa venuje svojej práci lekárky. Porter je otcom dvoch detí. Manželka zomrela pri autonehode a jemu zostala úloha postarať sa o ťažko chorého  syna Travisa. Snaží sa dostať k Charlotte a presvedčiť ju, aby práve ona liečila jeho syna, pretože je široko-ďaleko vychýrenou odborníčkou. Okamžite ho však očarí natoľko, že sa bude snažiť nadviazať s ňou vážnejší vzťah. Musia čeliť ťažkým prekážkam, no navzájom sú si oporou. Až kým nevyjde pravda najavo....

Zúfalstvo matky, ktorá prišla o dieťa je určite neopísateľné a je cítiť na každej stránke knihy. Niet sa preto čo čudovať, že Charlotte je utrápená a nevyrovnaná a koniec koncov celkom nepríjemná a nesympatická hlavná hrdinka. Akoby si ani nechcela dovoliť ďalej žiť z dôvodu, že nedokázala zabrániť takejto tragédií. Porter si vyčíta, čo sa stalo jeho manželke a je plne oddaný deťom a svojej práci. Už ani len nedúfa, že by stretol niekoho takého, ako je Charlotte.

Kniha je určená pre všetky ženy, ktoré majú rady tragické udalosti v životoch hlavných hrdinov a postupné sledovanie rozvíjajúceho sa vzťahu medzi nimi. Užijú si tu určite mnohé romantické vyznania a ku koncu aj pár horúcich chvíľok.

Dej je jednoduchý, z toho dôvodu má aj samotná kniha len niečo cez 250 stránok. Čítanie je nenáročné, pri dostatku času ju zvládnete prečítať za jedno popoludnie. Je príjemná na oddych, ale nič prepracované a výnimočné od nej nečakajte. Aj keď sa autorka snažila čitateľa držať v napätí a predostrela viaceré nevyjasnené udalosti a tajomstvá, pre mňa bola kniha veľmi jednoznačná. Od začiatku som vedela, ako sa to celé skončí. Zaradila by som ju medzi priemer. Neurazí, ale ani nenadchne. Pomerne prvoplánový román. Napriek tom ale verím, že keď si ho prečíta čitateľka, ktorá má podobný žáner v obľube, bude veľmi spokojná. 

Recenzovala: Ivana Kováčová
http://elliesbookverse.blogspot.com/2019/02/najtemnejsi-usvit-recenzia.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.