bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMimóza - Adriana Boysová

Talentovaná slovenská autorka Adriana Boysová priniesla na trh svoju prvotinu pod názvom Mimóza

Talentovaná slovenská autorka Adriana Boysová priniesla na trh svoju prvotinu pod názvom Mimóza, ktorú som si okamžite zamilovala. Musím sa priznať, že ma na ňu nalákala predovšetkým nádherná obálka, ale tak čo si budeme klamať, obal predsa predáva.

Ide o drobnú knižku ukrývajúcu dvadsať poviedok z bežného života. Zopár ich na seba nadväzuje, iné sú čisto samostatné. Boli tam také, pri ktorých som sa nemohla prestať smiať, ale našli sa aj také, z ktorých mi bolo smutno. Všetky tieto poviedky majú niečo spoločné – v istom zmysle opisujú ľudské utrpenie. Rozchody a rozvody, nezhody a trápenia, toto všetko autorka do svojej knihy šikovne zapracovala. Svojou knihou poukazuje predovšetkým na fakt, aká je komunikácia vo vzťahu ako takom skutočne dôležitá. V niektorej z poviedok som napríklad spozorovala manželský pár, v ktorom sa žena už roky trápila, ale odmietla sa o tom so svojím manželom porozprávať.

Aj napriek tomu, akým súžením si jednotlivé postavy prechádzali, sa mi kniha čítala neskutočne príjemne. Mala som pri nej pocit, akoby som sa ocitla na mieste, ktoré už tak dôverne poznám a na ktoré sa vždy rada vrátim. Neviem, ako sa to autorke podarilo, ale patrí jej za to veľký obdiv.

Tentokrát sa mi nestalo, že by sa mi niektorá poviedka nepáčila, ako to už pri takýchto knihách býva. Je silno citeľné, že autorka si na každej jednej vete dala veľmi záležať a tým vytvorila toto nádherné umelecké dielo.

Mala som v pláne dávkovať si poviedky pekne postupne jednu každý večer, ale nedokázala som odolať a všetky som vpratala do jedného dňa. Štýl písania na mňa pôsobil ako heroín, po jednej dávke som nutne potrebovala ďalšiu. Takto to pokračovalo až kým sa mi neminula aj posledná poviedka a mne už nezostáva nič iné ako čakať na ďalšiu autorkinu tvorbu.

Musím oceniť aj originálne spracovanie knihy, ktoré pôsobí nesmierne podmanivo či už pre oko alebo dokonca ruky. Je to jedna z tých kníh, ktoré chcete mať vystavené v poličke na čestnom mieste tak, aby na ne každý dobre videl.

Recenzovala: https://laskakukniham.blogspot.com/2020/08/mimoza-adriana-boysova.html?m=1

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.