bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMestský mních

V roku 2009 som objavila knihu Mnich,který prodal své ferrari ,ktorú mám dodnes uloženú v obľúbenej poličke medzi tridsiatkou naj kníh. Volám ich moje malé breviáre. Tak ma zaujala, že som si dokonca zohnala jej audio verziu. Má však jeden malý zádrheľ.  Nedokázala som z nej veľa preniesť do svojho praktického života. 

Ani chvíľku som preto neváhala, keď som si v ponuke prečítala titul Mestský mních a pozrela webovú stránku autora.

Nemýlila som sa. Už po prvých stránkach som  bola  príjemne prekvapená formou ,spôsobom podania aj členením knihy. Takže moja tridsiata prvá v poličke.

Prečítala som prvé tri kapitoly a už som mala plno zápisov ako si upraviť svoje spôsoby fungovania ,aby som mala lepší životný komfort.

Kniha má 10 kapitol, navyše v závere knihy sú  veľmi dobre a obsažne rozpísané zdroje. Každú jednu kapitolu tvorí na vstupe aj výstupe jeden príbeh z autorovej praxe. V tomto ohraničení kapitoly sa dozviete  riešenie problému z niekoľkých hľadísk. Obsahuje kvalifikovane ale pritom zrozumiteľne opísaný problém a následne jeho riešenie z pohľadu Mestského mnícha zahrňujúce múdrosť starovekých filozofii spojenú s modernými spôsobmi  a riešeniami. Riešenia dopĺňajú praktické, veľmi jednoduché cvičenia. Záver kapitoly tvorí vyriešenie úvodného príbehu v praktickom živote.

Skutočne výborné a inšpiratívne čítanie. V našom mestskom spôsobe života využiteľné minimálne na 80%.

Aj tu som našla niektoré praktiky, ktoré by som v svojom živote nevedela uplatniť. Nespomeniem ich, pretože vás nechcem  ovplyvňovať. Čo nie je prijateľné pre jedného, to druhý môže prijať bez zábran.

Autor rieši  najzákladnejšie problémy zasahujúce takmer každého –stres, nedostatok energie, problémy so spánkom, stagnovanie a vyhorenie, peniaze, odtrhnutie od prírody ,osamelosť uprostred davu..témy ,ktoré majú  čo povedať dnešnému človeku. Cvičenia v závere každej kapitoly sú veľmi ľahko zvládnuteľné v rámci bežného života. Sama už mnohé praktikujem niekoľko týždňov a prinášajú pozitívne výsledky.

Čo dodať na záver? Mestský mních má v podtitule “východná múdrosť a moderné triky, ako zastaviť čas a dosiahnuť úspech, šťastie a pokoj v duši..“ Mnohí si poviete“ koľko sa už toho popísalo a mne to nepomohlo.“Ktovie, možno práve táto kniha vás konečne naštartuje.

Milí priatelia pamätajte..“ Zmena je jedinou konštantou vesmíru..“ a ja dodávam- nikdy nie je neskoro začať so zmenou k lepšiemu životu.

Recenzovala: Eva Bujňáková
http://www.ezoterik.sk/index.php/recenzie/212-mestsk%C3%BD-mn%C3%ADch-pedram-shojai

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.