bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKeď Hitler bral kokaín a Leninovi ukradli mozog - Giles Milton

Kniha už v svojom názve naznačuje, že o bizarnosti v nej núdza nebude.

Aj história mala niečo také ako dnešný bulvár. Pikošky, klebety, neuveriteľné príbehy..Sú to informácie, ktoré sa naša generácia historikov na „výške“ nikdy nedozvedela.

Keď Hitler bral kokaín a Leninovi ukradli mozog je niečo ako bulvár dávnych čias. Už pri prvých historkách ma napadlo, čo asi napíšu o nás a našej dobe do oficiálnych učebníc/ak nejaké budú/ a čo zostane zahalené tajomstvom. Pri čítaní si spontánne uvedomíte, že vždy má všetko rub a líc..nikdy nie je nič iba biele alebo čierne.

Autor Giles Milton je novinár aj spisovateľ. Je to zanietený pátrač a má veľký rozprávačský talent. Kniha sa číta príjemné a ľahko. Vyvoláva  úsmev, prekvapenie ale miestami aj slzy.

Jeden príbeh za všetky. Volá sa Nebezpečná misia  a je o Irene Sendlerovej, žene, ktorá z varšavského židovského geta počas II. svetovej vojny zachránila 2 500 malinkých židovských detí.

Keď ju navrhli v roku 2007 na Nobelovu cenu za mier, miesto nej ju získal  vtedajší americký viceprezident Al Gore za osvetu o klimatických zmenách- za boj proti globálnemu otepľovaniu...Bez komentára.

 Pri jej slovách, ktoré cituje autor v knihe “Každé dieťa, ktoré som zachránila je zdôvodnením mojej existencie na zemi, nie zámienkou k získaniu slávy.“ som sa nemohla ubrániť zvláštnemu tlaku v očiach a hrudi...Asi to poznáte, keď čítate o skromnej veľkosti.

No ale príbehy v knihe nie sú všetky len také dojímaví. Publikácia je rozdelená na 33 častí a každá z nich obsahuje tri príbehy. Iba 28 časť venovaná pápežovi Alexandrovi VI., ktorý vraj mal najviac registrovaných pápežských detí ,obsahuje dva ale autor do 31 kapitoly zaradil o jeden  navyše. Môžete si tak vychutnať 99 krátkych prekvapivých príbehov. Výhodou týchto kníh je, že ich nemusíte čítať od a do z, ale kde otvoríte, tam čítate.

Niekoľko zaujímavých titulov, aby ste vedeli, čo vám ponúkam: Opitý na Titanicu, Keď Stalin vykradol banku, Krádež Charlieho Chaplina, Muž, ktorý ukradol Monu Lisu ,Eiffelov súper, Muž, ktorý si kúpil manželku, Kat celebrita, Ako chytiť špiónku a pod.

Vtipné, zábavné, pikantné, dojímavé. Je to celkom fajn. Oplatí sa kúpiť a mať ju v knižnici. Príjemné čítanie priatelia.

Recenzovala: Evka Bujňáková
http://www.ezoterik.sk/index.php/recenzie/185-ke%C4%8F-hitler-bral-koka%C3%ADn-a-leninovi-ukradli-mozog-giles-milton

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.