bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJasinda Wilder ~ Strácam sa v tebe

 

http://3.bp.blogspot.com/-dnlJvcKnGnw/VYAlDtfg9bI/AAAAAAAAB0E/kZx5f9kmt5U/s320/str%25C3%25A1cam%2Bsa%2Bv%2Btebe.jpg

Názov: Strácam sa v tebe
Autorka:
Jasinfa Wilder
Séria:
Falling #1
Žáner:
NA
Vydavateľstvo:
Ikar
Počet strán:
320
Hodnotenie na GR:
4,07* / 40 021 hlasov


Anotácia: 

Nebola som vždy zaľúbená do Coltona Callowaya. Najprv som ľúbila jeho mladšieho brata Kyla. Kyle bol moja prvá ozajstná láska v každom ohľade. Potom raz v jeden augustový večer prišla búrka a Kyle zomrel. A druhý človek, ktorý zomrel s ním, som bola ja. Colton ma nenaučil, ako mám žiť. Nevyliečil moju bolesť. Neurobil zázrak, aby som sa pozviechala. Naučil ma, ako to musí prebolieť a že človek sa nemusí vždy cítiť dobre. Naučil ma, ako to prekonať. 

Osemnásťročná Nell Hawthornová sa zaľúbila do svojho dlhoročného priateľa z detstva Kyla Callowaya. Ich mladá láska je krásna a budúcnosť je plná prísľubov. Potom však Kyle tragicky zahynie a Nell to navždy zmení. Na pohrebe sa prvý raz stretne s Kylovým starším bratom Coltonom. Obaja sa prebíjajú životom, ako najlepšie vedia. A

si o rok sa ich cesty znova skrížia v New Yorku. Colton pochopí, že Nell sa ešte vždy nezmierila s Kylovou smrťou. Ešte vždy v nej tlela bolesť, pocit viny a ľútosť. Vie, že by sa do toho nemal starať, ale nemôže si pomôcť. Cestu k sebe nenájdu ľahko a obaja majú svoje tajomstvá. Spolu sa však naučia, ako prekonať bolesť a ako zaceliť staré rany. Zistia, aké dôležité je odpúšťanie. 

"Rozumieme si, Nelly. Obaja sme stratili niekoho, koho sme milovali. Obaja máme jazvy, výčitky a hnev. Zvládneme to spolu." 

Jasinda Wilder sa do povedomia slovenských knihomoľov dostala už pred pár mesiacmi s knihou Alfa,  ktorá ma ale až tak nezaujala. Následne som sa ale upriamila na jej inú knihu (a sériu) Strácam sa v tebe, ktorá nemá síce najoriginálnejší námet, ale za to, to neznamenalo, že to musí byť úplne strašne spracované. 

"Nie si zlomená. Si zranená." 

http://3.bp.blogspot.com/-XgHINx0qMY8/VYAtid05ICI/AAAAAAAAB0Q/YIXycmjeS_s/s320/str%25C3%25A1cam%2Bsa%2Bv%2Btebe%2B02.jpgStrácam sa v tebe je veľmi milý začiatok veľmi sľubnej série. Popravde, moje očakávania neboli vysoké. Alfa nemala zrovna najlepšie ohlasy, takže je to asi pochopiteľné. Plus, keď som otvorila knihu, a zistila, že je napísaná v prítomnom čase, pomyslela som si, že to bude boj. Knihy v prítomnom čase sa mi celkovo zle čítajú a vždy nad nimi strávim viac času ako by som pri knihe písanej v minulom čase. Ale, prekvapivo, aj napriek tomu, som sa nemala problém do knihy začítať a čítala sa vážne dobre. Jednoducho, rýchlo, strany sa ľahko otáčali. 

Príbeh sa rozbiehal pomaly. Najskôr sa zoznamujeme v zrýchlenej verzii so vzťahom Nell a Kyle-a, potom keď sa už to konečne rozbehne, Kyle zomrie a sme zasa na začiatku. Zasa nastávajú také slepé miesta, ktoré ma celkom nebavili. Ale potom sa to konečne rozbehne a už sa fakt nemám na čo sťažovať. Plus, Jasinda Wilderová má skvelý hudobný vkus! Pesničky, ktoré sa vyskytujú v texte sú absolútne dokonalé a aj vďaka tomu si ma kniha získala aspoň o maličký kúsok viac. 

"Jeho prítomnosť bola ako balzam na moje zranené srdce." 

http://2.bp.blogspot.com/-KGMwxM-s4Fc/VYBLruXu7mI/AAAAAAAAB0g/qqR84EoMfAA/s320/str%25C3%25A1cam%2Bsa%2Bv%2Btebe%2B03.jpg

Nell bola taká nemastná neslaná. Nejako som jej nič nežrala. Nech sa jej stalo čokoľvek, akosi mi jej nebolo ľúto. Nedokázala som sa s ňou vžiť. 

Kyle na tom nebol o nič lepšie. A vôbec mi ho nebolo ľúto, že zomrel. Priam som sa na ten moment tešila. 

Colton bol zlatíčko a asi jediná postava, ktorá sa mi vážne páčila v tejto knihe. A jeho pohľady a časti knihy som si vážne užívala. Radšej by som si prečítala celú knihu z jeho pohľadu. 

Bohužiaľ, autorka sa až moc upriamila na osud hlavných hrdinov, a všetko sa točilo okolo nich a bohužiaľ to žiadne vedľajšie výrazné postavy nedopĺňali. 

"Nezamilovávam sa do teba, Nell. Strácam sa v tebe. Si oceán a ja sa strácam, topím sa v hĺbkach toho, kto si." 

Suma sumárom...Strácam sa v tebe bolo také milé počteníčko, ktoré rozhodne zaradte do svojho to-read listu na leto. Oddýchnete si pri nej, pri soundtracku sa pousmejete, možno si nájdete nové obľúbené pesničky a pod. Rozhodne, aj keď to  bol iba taký priemer plánujem určite sa pustiť aj do pokračovania a som zvedavá, čo si ešte autorka na Nell a Coltona nachystala (keďže asi všetkými tragédiami možnými si prešli už v tejto knihe. Čo už.) 

Recenzovala: Magdaléna Ondrušková

http://abouteverythingforeveryone.blogspot.sk/2015/06/jasinda-wilder-stracam-sa-v-tebe.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.