bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJAMAICA LANE - Samantha Youngová

Na tretiu časť romantickej trilógie od Samanthy Youngh som sa veľmi tešila. Doteraz si pamätám ako som prvé dva diely zhltla za niekoľko hodín. Po prečítaní druhej časti som trošku začala tušiť o čom bude tretia časť a nemýlila som sa !

Jamaica Lane je napísaná ľahkým štýlom. Mňa osobne tak bavila, že som sa od nej nemohla odtrhnúť.

Na oddychovkách zbožňujem početnosť dialógov, ak tam nie sú tak je to zdĺhavé a nudné. V Jamaica Lane boli dialógy časté a tak sa kniha čítala skoro sama.

Kniha rozpráva príbeh Olivie, ktorá nemá skoro žiadne skúsenosti s mužmi a je veľmi hanblivá. Táto postava mi na počudovanie bola poriadne sympatická. Nemám rada hlúpučké hrdinky, a Liv taká nie je. Zbožňuje knihy, je tak trochu čudná, a práve v týchto črtách som sa našla. Nečíta sa vám niečo lepšie ak sa vidíte v hlavnej postave ? Že áno ? O Nateovi, ktorý je ako inak neskutočne mega sexi a skoro dokonalý, rozprávať ani nemusím. :)

Jediné, čo ma na slovenskom vydaní knihy trošku naštvalo bolo zistenie, že prekladateľka vo viacerých pasážach knihy nepoužila originál slova geek, ale preložila to ako čudný. Nie je to presne to isté a ak sa to v knihe sem-tam vyskytuje, tak to nevyznie tak dobre ako originál.

''Mama mi vždy hovorila, že ak nevieš povedať nič pekné, povedz aspoň niečo nezabudnuteľné.''

Túto príjemnú oddychovku odporúčam nenáročným čitatelom, ale aj náročnejším, ktorí si chcú oddýchnuť od niečoho ťažšieho. Je to typická romantika, nerozoberá sa tu nič iné ako vzťahy a práve to niekedy potrebujeme. I keď to u mňa neprekonalo prvý diel, páčilo sa mi to. 

Recenzoval: Nikee
http://pareidolicgirl.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.