bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHriešny Hollywood

Jej meno je Summer Jenkinsová. Vskutku obyčajná vidiečanka, ktorá oplýva šarmom a krásou dlhonohej blondíny. Je známa svojou húževnatosťou a odvahou, vďaka ktorej si púšťa jazyk na špacír. Dostáva ponuku, ktorá sa neodmieta. Podpisuje zmluvu a ani netuší, že práve toto rozhodnutie, jej úplne zmení život.

Summer je odvážna, zmyselná a priateľská hrdinka, ktorá vás zaujme od prvých strán. Je úprimná a pred čitateľmi si často vylieva svoje srdce. Páči sa mi jej spôsob vyjadrovania, typu, "je mi úplne jedno, čo si o mne myslíte, ale niekde v kútiku duše, mi na tom záleží."
Hrdinka je sebavedomá a vyrovnaná sama so sebou. To všetko sa ale zmení vo chvíli, keď na scénu nastúpi Cole Masten. Lámač ženských sŕdc, sexidol a zvodca.

Cole Masten. Tak to už je iná šálka kávy. Rozmaznaná hollywoodska hviezda, ktorú doslova charakterizuje neukojená túžba po sexe. Občas som mala pocit, ako keby bol nenásytný nymfoman, ktorý nedokáže túžiť po ničom inom. Samý sex, sex a sex. A keď už nič iné, tak možno ešte ďalší sex. Nakoniec som si jeho správanie vysvetlila úplne jednoducho. Typický chlap.

Alessandra Torre ma zaujímavý spôsob písania. Kapitoly sú krátke, (max. 5 strán), dialógy sú vtipné a príbeh nikdy nestojí na mieste. Kniha sa číta rýchlo. Je písaná zábavne a jednoducho. Vďaka erotike, ktorá je príbehom doslova "prekorenená", akcii a vtipnosti, si každý z nás nájde to svoje pravé orechové.

"V Hollywoode je manželstvo úspešné, ak trvá dlhšie ako doba spotreby na kartóne mlieka"

V knihe sa nachádza množstvo trefných poznámok a výstižných citátov podobné tomuto. Keď počas čítania natrafíte na vetu typu, "Vo vzduchu lietalo toľko sračiek, že aj muchy boli zmätené" alebo "To nie je arogancia, to som ja", neubránite sa úsmevu.

Rozvody sú v tejto knihe na dennom poriadku, a to len kvôli tomu, že niekto nedokáže udržať svoje pudy na mieste. Vzájomné vzťahy medzi slávnymi mi vždy prišli neúprimné. Samozrejme, česť výnimkám. Klape to dovtedy, kým ste populárny a bulvár obracia svoju pozornosť len na vás. Keď upadnete do zabudnutia, vytiahnete z vrecka eso menom rozvod. Ako znela tá ďalšia trefná citácia?
"Spravodlivý rozvod v Hollywoode znamená, že každá strana dostane päťdesiat percent publicity."

Príbeh je zaujímavý. Ešte nikdy som nečítala niečo podobné tomuto. Konečne som sa vďaka knihe dostala do pravého chaosu filmového štábu, hollywoodských hviezd a biznisu. Bolo to zaujímavé. Keď pozeráte film, nikdy to neprežívate tak naživo, ako keď čítate knihu. Vďaka tomuto príbehu som mala možnosť vyskúšať byť herečkou, milenkou a zvodkyňou.

Vzťah Cola a Summer je z určitého hľadiska zvláštny. Milovať sa s niekym, koho neznášam mi príde pokrytecké a neúprimné. Ozaj niekto túži po sexe z nenávisti? (Sex z nenávisti je presná citácia z knihy na danú situáciu). Je to normálne? Asi áno. Máme tu ďalšie jednoduché vysvetlenie- To je Amerika.

Koniec mi prišiel spracovaný narýchlo. Pridala by som ešte pár strán a vyšperkovala vzťah Cola a Summer do väčších detailov.

OD TOHTO ODSTAVCA NASLEDUJE KRÁTKY SPOILER!:
Ako to mohlo takto skončiť? Po tom, ako sa milovali 24 hodín vkuse zistili, že sa neskutočne milujú a nedokážu bez seba žiť (pritom predošlých 350 strán sa nemohli ani cítiť). Príde mi to neúprimné. Išlo len o to, že jeden vyhovoval druhému na základe sexuálneho uspokojenia a tak z toho vzniklo niečo, čo nazývali láska. To je dôvod, prečo kniha nezískala plný počet bodov.
KONIEC SPOILERU

Kniha stojí určite za prečítanie. Kto má rád romantické a hlavne erotické knihy, toto je preňho tá správna voľba. Chvíle strávené s hrdinkou Summer vás pobavia nad ženským zmýšľaním, zatiaľ čo okamihy po boku Cola vás obohatia o vzrušenie a erotiku.

Recenzovala: Gabika Ferencová

http://knihomolka-bleise.blogspot.sk/2017/02/alessandra-r-torreova-hriesny-hollywood.html

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.