bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skFrost Easton 1 – Nočný vták (Brian Freeman)

Knihu Nočný vták som sa rozhodla prečítať z dvoch dôvodov: krem fantasy literatúry mám veľmi rada krimi knihy. Druhým dôvodom bola jeho zaujímavú anotácia a mrazivá ukážka z knihy. Potom ako som ju prečítala, okamžite som vedela, že si knihu musím prečítať. Tešila som sa mrazivý príbeh plný napätia a akcie a presne ten som aj dostala.

Kniha sa čítala veľmi dobre a rýchlo, dej mal pomerne prudký spád. Dej som si nesmierne užívala aj napriek tomu, že som páchateľa odhalila takmer na začiatku knihy. Respektíve aspoň som si to myslela, pretože autor ma dokázal celú dobu vodiť za nos. Asi v poslednej tretine knihy som začala uvažovať o tom, či som odhalila správneho páchateľa. Samozrejme, že som sa mýlila a docvaklo mi to presne v momente, ako hlavným hrdinom.

Ako som už písala vyššie, kniha Nočný vták sa číta veľmi dobre a rýchlo. Autor sa postaral o zaujímavú a mrazivú zápletku, neraz som sa pristihla, že mi po chrbte behá mráz. Téma s manipuláciu pamäte bola poriadne desivá a vyvolávala u mňa tú správnu dávku vzrušenia, ktorú očakávam u dobre napísanej krimi knihy. V príbehu sa síce vyskytovalo niekoľko hluchých miest, ktoré dej nikam neposúvali, ale v konečnom dôsledku mi to veľmi neprekážalo, keďže som tieto miesta vnímala ako uľahčené a oddychové.

V príbehu sa nachádzali tri hlavné postavy s ktorými sme sa neustále stretali. Psychologička Frankie, policajt Frost a mladučká Lucy. Celý príbeh bol rozprávaní z ich uhlov pohľadu, pričom sa tie pohľady medzi sebou pravidelne striedali. Takto má čitateľ možnosť pozrieť sa na celý príbeh z rôznych uhľov pohľadu. Všetky tri postavy som si obľúbila, každá z nich mala isté čaro, ktorým prispievala k celkovému obrazu príbehu.

Lucy je nevinná mladá dáma, ktorá sa chtiac – nechtiac zahľadela do Frosta. Jej právanie je nevinné a milučké, miestami strelené a nelogické. Frost je policajt s veľkým P, je veľmi inteligentný, záhadný a charizmatický. Frankie je psychologička v pravom zmysle slova, chladná, priama, inteligentná a odťažitá. Všetky postavy so svojimi charaktermi do seba skvelo zapadajú ako časti skladačky a vytvárajú zaujímavú časť príbehu.

Moje celkové hodnotenie knihy Nočný vták je 4/5. Knihu rozhodne odporúčam, všetkým fanúšikom dobre napísaných krimi príbehov. Rozhodne nebudete ľutovať.

Recenzovala: Lucia Čulenová
http://fantaztika.com/recenzia-knihy-frost-easton-1-nocny-vtak-brian-freeman/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.