bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDarujte si srdce z vlastnej záhrady - Hanka Sekulová

Hanka Sekulová je už podľa fotografie určite  veľmi príjemná prírodná žena. Jej prvá kniha o vlastnej záhrade bola veľmi podnetná a zaujímavá, preto som sa potešila titulu Darujte si srdce z vlastnej záhrady.

Opäť je to kolektívne dielko celej rodiny, plné príjemnej pozitívnej energie. Jednoducho kniha napísaná s láskou a preto jej čítanie je balzam pre dušu. Aj my s manželom máme záhradu a uvítali sme množstvo rád a vlastných Hankiných skúseností.

Nie je to však kniha iba pre tých, ktorí majú nejaké tie akre pre relax, ale aj pre tých, ktorí majú chuť si zaspomínať na detstvo u babičky na dedine, či objaviť v sebe skrytú túžbu jednoducho zmeniť svoj život a vrátiť sa k prírode.

Priznám sa, aj ja som už raz v živote mala také tendencie odsťahovať sa na dedinu, chovať kravu pre mlieko, sliepky pre vajcia...no nepodarilo sa to. Mesto je moje rodisko..ale aspoň na tú záhradu si veľmi rada cez víkend výjdem. Po prečítaní Hankinej knihy však vo mne tendencia ujsť z mesta opäť zarezonovala.

O čo teda táto kniha je, keď vyvoláva také pocity?

Je to pokojná prechádzka prírodným životom. Máte pri nej pocit, že čas sa zastavil. Nádherné fotografie z reálneho života jednej rodiny ešte umocňujú príjemné zážitky. Na každej stránke máte chuť vrátiť sa k prírode alebo aspoň k prirodzenejšiemu spôsobu života.

Mňa veľmi zaujala časť Recepty a tipy zo záhrady. Pretože rada pestujem bylinky, časť  Netradičné pestovanie  bola pre mňa tiež viac ako podnetná.

Deviata kapitola je nazvaná Ešte pár slov na záver. Autorka v nej vyslovuje svoje úvahy  o vode, pôde, prírode vôbec a možno aj vo vás vyvolá hlboké zamyslenie nad skutočnosťami, ktoré sa dotýkajú nielen nás ale najmä generácií ,ktoré prídu po nás...

Nápady, rady skúsenosti a  myšlienky na zamyslenie - v kocke, o čo Hankina kniha je. A k tomu kopec krásnych fotografií a a príjemných pocitov.

Ak by som raz/možno v budúcom živote/mala záhradu, tak určite budem chovať hydinu ako úžitkových obyvateľov záhrady...je to super...

A jedna krásna myšlienka na záver. „Príroda nás upokojuje, nalaďuje na láskavé tóny. Spája nás s našou podstatou, ktorá je láskavá. Hovorím tomu „láskavý plug-in“,láskavej siete. Čo vy na to? Cítite niekedy v hlbokom vnútri, že niečo na tom je pravda?“ Toľko autorka na záver.

Recenzovala: Eva Bujňáková
http://www.ezoterik.sk/index.php/recenzie/186-darujte-si-srdce-z-vlastnej-z%C3%A1hrady-hanka-sekulov%C3%A1

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.