bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBÁBKOVÉ DIVADLO | Prvý prípad Washingtona Poa

Prvá časť kriminálnej série s detektívom Washingtonom Poom od skvelého M. W. Cravena konečne vyšla aj v slovenčine a jednoznačne sa je na čo tešiť! Už prvá časť Bábkové divadlo je výborným štartom tejto, verím, že celej, skvelej série!

Suspendovaný detektív Washington Poe sa stiahol na samotu a užíva si voľné chvíle. Aj to však len do dňa, kým neobjavia ďalšiu z obetí tajomného Spaľovača, ktorý vyčíňa na severozápade Anglicka a svoje obete upaľuje v kamenných kruhoch. Práve na jeho tretej obeti nájdu vyrezané meno detektíva s číslicou 5. Washington sa tak opäť dostáva k vyšetrovaniu a k práci, ktorú musel opustiť kvôli svojej túžbe po spravodlivosti. Je Washington naozaj piatou obeťou záhadného Spaľovača alebo je to len zhoda náhod?

Washington Poe spolu s geniálnou a svojskou Tilly Bradshawovou nekončiacim vyšetrovaním prichádzajú na neustále nové informácie, ktoré ich môžu priviesť na stopu tohto krvilačného vraha. Zdá sa však, že Spaľovač je vždy o krok vopred a zahráva sa s nimi presne tak, ako sa mu to v danú chvíľu hodí. Dokážu však odhaliť, kto sa ukrýva za týmto tajomným vrahom a zabrániť tak ďalším úmrtiam?

Bábkové divadlo je autorovým debutovým dielom a musím uznať, že začal naozaj skvelo! Tento krimiromán je veľmi kvalitným čítaním plný akcie, napätia, strachu, dynamickosti. Nesmierne sa mi páčilo, ako dokázal byť vrah neustále o krok vpred pred vyšetrovateľmi, dokázal nimi manipulovať a hrať s nimi hru podľa svojich pravidiel. Aj keď som ku koncu začala tušiť, kto ním je, z celkového dojmu to vôbec neubralo a kniha sa mi aj tak veľmi páčila! Pretože bola spracovaná nesmierne dobre, bola pútavá, čitateľná a jeden by sa od nej len veľmi ťažko odtrhol! Začiatok série je naozaj skvelý, tak verím, že aj ďalšie časti sa budú niesť v podobnom duchu!

Netreba tiež zabudnúť vyzdvihnúť postavu Tilly, ktorú si každý jednoducho zamiluje! Jej genialita je spočiatku nezlučiteľná s bežným životom, s Washingtonom však vytvoria nesmierne skvelú dvojicu! V mnohých veciach sú úplne odlišný, no dopĺňajú sa a nebyť jej nadpriemerných schopností, k vrahovi by sa jednoznačne tak ľahko nedostali! Pretože ona dokázala objaviť aj také informácie, ktoré by sa pre ostatných zdali ako už dávno stratené. Dúfam, že rovnako významnú rolu si zahrá aj v ďalších častiach, pretože bez nej si príbeh naozaj neviem predstaviť!

Recenzovala: Caroline Tuzarová
https://knihomolky.wordpress.com/2019/06/28/babkove-divadlo-prvy-pripad-washingtona-poa/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.