bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAfter - Bozk (Anna Toddová)

Po návrate z dovolenky som hneď išla na poštu, keďže ma tam čakala kniha. Ako pravý (a nedočkavý) čitateľ som cestou domov odložila slúchadlá a pustila sa do čítania. Bola to celkom zmena, keďže za mesiac a bol som čítala len Hru o tróny. Romantika nie je pre mňa (aspoň si to myslím). 

Prejdem k veci, kniha sa mi čítala neskutočne jednoducho. Po jednom dni som mala prečítaných tristo strán a nerobilo mi problém pokračovať ďalej. Začalo to dobre, hlavná postava je v podstate moja rovesníčka - 18-ročná Theressa, ktorú prezývajú Tessa. Celý život mala v nalinajkovaný, žila pod dozorom matky, a snažila sa jej vyhovieť vo všetkom. Bola typickým príkladom slušného dievčaťa, sukne pod kolená, priateľ schválený jediným rodičom, ktorého mala, vysoká škola vybratá mamou. Viem, že je to len kniha, ale čo sa týka mňa, takýto život by som si nevedela predstaviť, keďže som tvrdohlavá, takže možno občas som mala Tessu chuť tresnúť po hlave, veď máš vlastnú hlavu, neprispôsobuj sa každému. Práve tak kniha začína, prichádza na vysokú, zoznamuje sa s prostredím, spoznáva svoju spolubývajúcu, ktorá nevyzerá ako vystrihnutá z časopisu: "Dobrá partia pre Vašu dcéru, ktorú akurát nechávate 4 roky na internáte". Navyše, spolubývajúcej kamaráti (volá sa Steph) tiež do tejto konzervatívnej predstavy nezapadajú. Ja som dosť liberálny človek, nevedela som sa s týmito predsudkami stotožniť, a trochu som prekrúcala očami, keď som to čítala. Takže slušná dcéra Tessa sa snaží držať si odstup, až do piatku, keď ju volajú na party. Mimo toho ju Steph zoznámi s Hardinom (Hardin je veľmi čudné meno), ktorý sa jej výzorovo páči. Avšak od prvej chvíle je na ňu zlý a ona sa tým samozrejme trápi, aj keď mu nikdy nič nespravila. Mala som trochu chuť sa postaviť, sadnúť na lietadlo do Washingtonu a nakričať na ňu, že prečo dievča ako ty, inteligentné (podľa opisu aj pekné), sa vtiera niekomu tak odpornému ako je Hardin. Áno, jasné, veď dievčatá majú radi zlých chlapcov, ale nie takých, ktorí na vás vkuse kričia. Postupom času sa medzi nimi vytvorí vzťah, ktorý po približne mesiaci a pol prerastie do spoločného bývania aj napriek tomu, že väčšinu knihy po sebe Tessa a Hardin kričia, vrieskajú a nadávajú si. Ona sa zamiluje, on je trochu odmeraný, občas som mala pocit, ako keby mu išlo len o sex.

Prichádzam k hlavnému problému, keďže som čítala všetky diely 50 odtieňov, niektoré pasáže mi prišli ako priamo nakopírované, teda, že autorka si nedala ani toľko práce aby pozmenila slová a použila synonymá. Keby som mohla ovplyvniť dej, asi by som ju odtiahla od neho za vlasy, veď sa nezhadzuj dievča, takých ako on si nájdeš ešte milión. 70 % knihy sa Tessa s niekým hádala. Mama, Noah, Hardin, Zed a xy ďalších ľudí (občas som sa strácala v dôvodoch prečo sa vlastne s nimi háda). Na konci príde vyvrcholenie, Tessa zistí, že Hardin sa stavil s kamarátmi, že sa s ňou vyspí. Och, bože, to ako vážne? Ona sa dala zlákať?

Knihu odkladám do postele, s tým, že tam bude až dokým... ani netuším dokedy. V každom prípade rovno do koša mi je ju ľúto dávať už len kvôli tým chúdencom stromom, ktoré boli tak zbytočne vyplytvané. Radšej z nich mohli vyrobiť toaletný papier.

Ešte skôr ju však sestra a mama prečítajú.

Ozaj, vraciam sa späť k Hre o tróny. 

Recenzovala: Lucia Zubková

http://wakingu-p.blogspot.sk/2015/08/recenzia-after-bozk-anna-toddova.html

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.