bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZombie sa vrátili! | Ranč na Červenom vrchu

V Európe vypukla apokalypsa – vírus začal „zabíjať“ ľudí, ktorí sa však menia na oživené mŕtvoly a napádajú zdravých.

Vírus sa rýchlo šíri aj do Ameriky, kde sa ľudia do niekoľkých hodín menia na šuchtavých zombíkov, ktorých vábi pach krvi a sú posadnutí ľudským mäsom. Sú síce pomalý, „šuchtajú sa“, ale sú nesmierne vytrvalí, húževnatí a je ich zrazu čoraz viac.

Zdanlivo jediným útočiskom sa teraz zdá Ranč na Červenom vrchu, kam mieri niekoľko hlavných hrdinov...

Pre Scarlet, ktorá sama vychováva dve dcéry, je každý deň boj. Na víkend si ich práve vzal ich otec...tesne predtým, ako vypukne nákaza a zombíci začnú napádať ľudí v jej okolí.
Nathan má manželku, ale nespomína si, aké je byť zaľúbený. Domov chodí len kvôli svojej dcérke Zoe, ktorú neskutočne miluje...až zrazu v v jedno ráno nájde na stole odkaz, že ho manželka opúšťa a má sa postarať o Zoe. V ten deň tiež do ich mesta dorazí vírus.
Mirandinou najväčšou starosťou je, či sa do jej malého volkswagena zmestí jej sestra a ich priatelia, pretože si chcú pred skúškami cez víkend oddýchnuť na vidieku, na Ranči.

ZombieVšetci rýchlo pochopia, že epidémiu nepredbehnú a tak sa Scarlet, Nathan a Miranda vydajú k spomínanému Ranču na Červenom vrchu. Scarlet chce po ceste nájsť svoje dve dievčatá, no nedarí sa jej. Nathan ledva prežije a len tak-tak zachráni Zoe pred zombíkmi. Miranda s priateľmi putuje krajinou a snaží sa prežiť.

Autorka zombie-príbehu Ranč na Červenom vrchu nikoho nešetrí, dokonca siahne na život aj niektorým hrdinom knihy a čitateľ tak zostane chvíľami šokovaný...

„Zúčastnil som sa na dvoch misiách. Videl som odtrhnuté končatiny, trčiace kosti...rozmliaždené, roztrhané telá, ktoré som nakladal do helikoptéry a vykladal z nej. Bol som svedkom toho, ako človeku trčali črevá z tela, oči viseli z jamôk, ako dospelí muži plakali a volali na svoje matky, aby ich zachránili pred istou smrťou. Videl som hrozné veci. Žena, s ktorou som chcel prežiť zvyšok života, mi umrela v náručí, a potom som jej vystrelil mozog. To bolo skurvene strašné!“

Jamie McGuireová je autorkou romantických príbehov pre mladých, no tentoraz si vybrala inú tému – zombie, oživené mŕtvoly, postapokalypsa. Napriek tomu však zostáva vo svojom živle a v jej príbehu nechýba láska milenecká, rodičovská, priateľstvo a osudové stretnutia.
Láska si aj v čase výborne vykreslenej apokalypsy nájde spôsob, ako prežiť. No čo sa udeje, keď ten, za ktorého by ste položili život, sa stane tým, ktorý by vás mohol zničiť?
Ranč na Červenom vrchu
je len zdanlivo bezpečnou oázou...oživené mŕtvoly sa blížia.

Milan Buno
2.7.2014

ranc

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.