bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŽiadny jojo efekt a budete fit!

Pred rokmi to bol megahit a dokonca aj na Slovensku spôsobil ošiaľ. Za pár týždňov sa predali tisíce výtlačkov Dukanovej diéty.

Pierre Dukan pomohol dostať sa do formy, schudnúť a byť fit miliónom ľudí a mnohým hviezdam ako Jennifer Lopez, Gisele Bundchen či Kate Middleton. Na jeho vizitke by mohlo stáť: 14 rokov praxe. 25 miliónov čitateľov. A zdokonalená metóda.

Pred rokmi spustila táto diéta vo svete doslova lavínu a teraz je tu vylepšená Dukanova diéta 2014 s novými receptami.

tukanKnihu Pierra Dukana si už prečítalo vyše 8 miliónov ľudí v 20 krajinách sveta. Keď vyšla prvá kniha na Slovensku, spôsobila ošiaľ aj u nás. Teraz je tu tretia kniha Dukanova diéta 2014 s novými receptami, v ktorej nájdete úplné znenie metódy, úvod k fyzickej aktivite predpisovanej na recept a zápisník receptov, ktoré vám umožnia donekonečna variovať vaše jedlá v priebehu diéty. Nechýbajú ani nové vegetariánske recepty.

Recept: Mrazený puding s ananásom
Dajte do hrnca 200 ml odstredeného mlieka s rozpoleným, vyškrabaným vanilkovým strukom a nechajte zovrieť.
Vyšľahajte 3 vaječné žĺtky s 3 PL práškového sladidla a 20 kvapkami rumovej arómy vo veľkej mise. Teplé mlieko vylejte na žĺtky a rýchlo zamiešajte. Zohrievajte na slabom ohni za stáleho miešania drevenou vareškou, kým nevznikne vláčny krém. Nalejte do pohárov.
Krém nechajte vychladnúť pri izbovej teplote, potom poháre odložte na 3 hodiny do mrazničky.
Pred podávaním dezertu si pripravte 2 plátky ananásu. Puding vyberte z mrazničky,  poháre položte na taniere, ku každému priložte kúsky ananásu a ochutnajte.

Žiadny jojo efekt
Účinná a stabilná. Dukanova diéta sľubuje pomerne ľahké schudnutie bez jojo efektu. Je založená na štyroch fázach, pričom potraviny sa nevážia, ani sa nerátajú kalórie.
ÚTOČNÁ fáza je o „čistých proteínoch“. Zabezpečuje prudký štart diéty, prakticky rovnako rýchly ako pri pôste alebo práškovej proteínovej diéte, ale bez ich vedľajších účinkov.
striedavá fáza znamená, že čisto bielkovinové dni sa striedajú s dňami, keď sa kombinujú bielkoviny so zeleninou; táto fáza umožňuje bez prerušenia dospieť až k zvolenej telesnej hmotnosti.
konsolidačná fáza upevňuje získanú hmotnosť, keďže po rýchlom úbytku kilogramov má telo tendenciu mimoriadne ľahko ich nabrať späť.
definitívna stabilizácia - raz do týždňa, každý štvrtok, treba držať čisto proteínovú diétu ako v útočnej fáze, a to až do konca života, nepoužívať výťah a konzumovať 3 polievkové lyžice ovsených otrúb. Tieto tri príkazy sú striktné a nemožno o nich diskutovať.

Objednajte si novinku Dukanova diéta 2014 s novými receptami
Kupit bux.sk

Úspech Dukanovej diéty
Diéta dr. Pierra Dukana sa dlhé roky drží medzi top diétami. Stovky lekárov požiadali P.Dukana o súhlas využívať ju v praxi. Jej čaro je totiž v jednoduchom nastavení, v jasných pravidlách, efektivite, rýchlosti účinku a trvácnosti výsledkov. Využíva 100 potravín (+78 proteínov a 28 druhov zeleniny), ktoré sú bežne dostupné a pre človeka prirodzené – konzumovať ich môžete podľa ľubovôle.
Samozrejme, v tomto zozname nenájdete rôzne sladké pečivo, chlieb, či žemle. Ako sa však zriecť chrumkavého chlebíka? Musíte ho jednoducho nahradiť potravinami, ktoré vás bez problémov nasýtia. A ak predsa len chcete mať „chlebový“ pocit, urobte si placku z ovsených otrúb.

Recept: Placka z ovsených otrúb
Zmiešajte polievkovú lyžicu pšeničných a polievkovú lyžicu ovsených otrúb, pridajte jeden bielok (alebo celé vajce) a polievkovú lyžicu nízkotučného tvarohu.  Cesto vlejte na nepriľnavú panvicu bez tuku. Ak máte panvicu, ktorá pripaľuje, rozotrite kuchynskou utierkou po jej povrchu kvapku oleja.

tukan

Čo možno jesť na raňajky v útočnej fáze?
Existuje zoznam potravín a nápojov, z ktorých si môžete pripraviť raňajky podľa svojej chuti.
Nápoje: káva, odstredené mlieko, čaj a bylinkové odvary, kávovinový nápoj.
Mliečne výrobky: faisselle (jemný mäkký tvarohový syr) bez tuku, tvaroh bez tuku, smotanový nízkotučný syr petit-suisse, nízkotučný jogurt
Placka s ovsených otrúb.
Mäso a vajcia: plátok odtučneného kuracieho mäsa, odtučnená šunka, mäso z Graubündenu, plátok odtučneného morčacieho mäsa, praženica, volské oko, vajce namäkko (do ktorého zadokmožno namáčať kuracie prsia), omeleta.

Čo možno jesť na obed v útočnej fáze?
Vaše predjedlá, hlavné jedlá i dezerty môžete pripravovať zo 72 proteínových potravín, ktoré nájdete na strane 49 knihy Dukanova diéta 2014 s novými receptami. Jedzte ich podľa chuti. Dbajte na to, aby ste počas jedla veľa pili. Môžete si už dopredu pripraviť čaj do kanvice, alebo perlivú vodu. Ochutené sýtené nápoje sú takisto povolené. Neváhajte pri vašich jedlách použiť bylinky a korenie, aby ste dodali jedlám fantáziu a dbajte aj na úpravu, pretože jedlo, ktoré dobre vyzerá, nasýti viac
Ak nebudete mať čas na prípravu omáčky, môžete pri príprave jedla bez problémov použiť ocot, papriku, korenie alebo aspartam.
Pozor ale na pascu, ktorá môže zabrzdiť výsledky diéty či spôsobiť hromadenie vody v tele. Obmedzte používanie soli a horčice.

NÁPOJE: tichá voda, perlivá voda alebo ochutená čaj, sladené sýtené nápoje
PREDJEDLÁ: vajcia natvrdo, surimi, chudé údeniny: mäso z Graubündenu, odtučnená šunka, kuracie prsia, makrela na bielom víne, údený losos, krevety, krab
PRÍLOHY: Varené shirataki (špagety) konjac (s nízkotučnou bolonskou omáčkou)
HLAVNÉ JEDLO: grilované kura, tatarský biftek, teľacia pečienka, rozbif, steak z konského mäsa, králik, teľacia alebo hydinová pečeň, ryba na pare, omeleta, praženica (miešané vajíčka)
DEZERTY: tvaroch, smotanový čerstvý syr bez tuku, jogurt bez tuku, placka z ovsených otrúb, (ak ste ju nejedli na raňajky), dezerty s vaječným základom, (napr. vanilkový vaječný krém

chliebA na záver ešte jeden chutný recept z novinky Dukanova diéta 2014 s novými receptami.
Recept. Zmrzlina z müsli
¼ odstredeného mlieka nalejte do hrnca a spolu s rozpoleným a vyškrabaným vanilkovým strukom ho nechajte zovrieť. Odstavte, pridajte 4 PL ovsených otrúb a lyžicu sladidla. Dobre zamiešajte a dajte späť na slabý oheň, aby otruby zväčšili svoj objem. Zapracujte rozšľahané vajce a odstavte.
Vo veľkej mise zmiešajte 2 ks nízkotučného syra (napr. petit-suisse) s 2 lyžicami sladidla a s pomarančovou (alebo inou) arómou. Potom pridajte otruby v mlieku.
Rozdeľte do pohárov a pri izbovej teplote nechajte vychladnúť. Asi po 30 minútach vložte poháre minimálne na 4 hodiny do mrazničky. Každú hodinu zamiešajte, aby sa netvorili kryštáliky.

Milan Buno
1.7.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(10. januára 2021 v 10:28)
Drug information. Long-Term Effects. <a href="https://prednisone4u.top">buying cheap prednisone prices</a> in Canada. Some about medication. Get here. <a href=https://digiomarket.com/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%be%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9/#comment-4687>All what you want to know about medicament.</a> <a href=http://shop.khunjib.com/product/3307/%E0%B8%8A%E0%B8%B8%E0%B8%94%E0%B9%84%E0%B8%97%E0%B8%A2%202%20%E0%B8%8A%E0%B8%B4%E0%B9%89%E0%B8%99%20%E0%B9%81%E0%B8%A1%E0%B9%88%E0%B8%AB%E0%B8%8D%E0%B8%B4%E0%B8%87%E0%B8%81%E0%B8%B2%E0%B8%A3%E0%B8%B0%E0%B9%80%E0%B8%81%E0%B8%94%20%E0%B8%AA%E0%B8%B5%E0%B8%8A%E0%B8%A1%E0%B8%9E%E0%B8%B9.html>Everything trends of drugs.</a> <a href=https://daigo.ru/russian-school/#comment-3836>All news about medicine.</a> 57bc182