bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZamyslenia z bestselleru Rázcestia

Teológovia a kazatelia píšu svoje vyznania, verejnosť spolu s kritikmi ich chvália, a tým to často končí. Potom sa objaví Wm. Paul Young  a svojou  Chatrčou a Rázcestiami upúta pozornosť sveta.

Vyvolá ošiaľ s miliónovými predajmi. Ak by sme mali odpovedať na otázku, v čom spočíva čaro jeho osobnosti, asi by nám stačili dve slová: nekonečná ľudskosť.

Autor svetových bestsellerov Chatrč a Rázcestia Wm. Paul Young  ponúka tentoraz Zamyslenia, inšpirácie na každý deň v roku z knihy Rázcestia. Tento silný príbeh  nastavil zrkadlo miliónom čitateľov a stal sa knižným fenoménom.

365 zamyslení obsahuje vzácne citáty z knihy Rázcestia, ktorých cieľom je priniesť inšpiráciu, povzbudenie a duchovnú posilu do každého dňa v roku.
Mnohé zamyslenia nútia k zhodnoteniu vlastného života, či pracovné úspechy a sláva, ktorú sme dosiahli, stáli za to.
Či táto cena nebola privysoká?

„Slová nedokážu obsiahnuť hĺbku, kde sa láme srdce, duša, myseľ...“

Autor sa zamýšľa nad životom Arthura Spencera a jeho bohatstvom, ktoré dosiahol iba vďaka svojmu egoizmu. Keď prechádza spustnutou krajinou, uvedomuje si, aký prázdny bol jeho život.
A v protiklade k nemu stojí život postihnutého chlapca, ktorý sa vie radovať z každej maličkosti.

„Existujú hlboké a vzácne miesta, kde sme raz uviazli, a potom sme si tam vybudovali svoj svet. Jedného dňa však z tohto sveta musíme vyjsť, a čo sa má zrútiť, nech sa zrúti.“

http://margaretmikkelborg.files.wordpress.com/2013/08/cropped-cropped-spirituality.jpg

Kniha Rázcestia – Zamyslenia nás aktívne nastaví na každý deň, aby sme sa vystríhali neprávostí voči našim najbližších a aj kolegom.

Young osobne prešiel ponížením, hlbokým zúfalstvom a poznaním, že sám ubližoval svojim najbližším. Práve preto nikto nevie písať o bolesti a prázdnote, ktoré ako nepredstaviteľné a podvedomé rany sprevádzajú náš život na zemi – a o vždyprítomnej, pôvabnej, spasiteľnej, trojjedinej láske Boha ako on.

„Lož ponúka jednoduchý spôsob úniku, chutí sladko a omamne, zvodne objíma a bozkáva ako priateľ, čo ťa zradí.“

Možno si spomínate - Anthony Spencer z Rázcestí je egoista na vrchole slávy, hrdý na vlastnoručne vybudované úspechy aj napriek tomu, že cena za ne bola privysoká. Dennodenne sa stretávame s podobnými Spencermi, bezohľadnosťou, nenávisťou, osamelosťou, depresiou. Ako proti tomu bojovať? Možno duševnou rovnováhou, ktorú sa nám snaží dodať Young v Zamysleniach, aby sme popremýšľali, upokojili sa a radostne vykročili do každého nového dňa.

Milan Buno, 20.10.2014

dd

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.