bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKnižné novinky pre najmenších od Stonožky

Hľadáte nejakú dobrú knižku pre svojho drobca? Máme pre vás niekoľko tipov od Stonožky – kamošky vašich detí, ktorá každý mesiac prináša krásne knižky do vašich domácností. Či už pomôžu vašim deťom s rozvíjaním kreativity, vzťahu so zvieratkami či hmyzom alebo pomôžu vám pri uspávaní.

Inšpirujte sa.

Ema a jej čarovná lupa

Nádherná obrázková knižka pre deti od troch rokov o malej Eme, ktorá ľúbi všetko živé. Najmä drobné tvory. Mušky, včielky, húsenice... s nimi sa aj dohovorí. So zázračnou lupou v ruke skúma hmyziu ríšu. Jedného dňa poprosia Emu o pomoc zúfalé včielky. Podarí sa jej zachrániť ich voňavý domov?

Knižka je spracovaná do najmenších detailov, ktoré žiadnemu detskému oku neuniknú. Podporuje tak vnímanie detí a ich vzťah k prírode. K tomu všetkému je plná zaujímavých faktov o hmyze. Napríklad vedeli ste, že dážďovka dýcha pokožkou a nemá kosti?

 

Jeseň

Nádherne ilustrované leporelo o pestrofarebnej jeseni je určené pre našich najmenších už od 12 mesiacov. Po rozkvitnutej jari a slnečnom lete prichádza ochladenie a s ním jeseň plná farieb. Knižku o ročnom období, ktoré sa môže niekedy popýšiť babím letom, ilustrovala holandská ilustrátorka Gerda Muller v svetoznámej sérii o ročných obdobiach. V tejto sérii už vyšla aj Jar a Leto. Spolu si ich môžete zakúpiť vo výhodnom komplete.

Hravé ilustrácie v leporele navádzajú na rozprávanie príbehov či už vás alebo vaše deti. Nevyhnete sa pravdepodobne ani vymýšľaniu zábavných aktivít s gaštanmi či opadaným lístím.

 

Písmenká z abecedy

Známa autorská dvojica Ivona Ďuričová a Adrián Macho už spolu vydali knižku Zvieratká z abecedy. Teraz sú späť spolu s úžasnou knižkou pre deti od štyroch rokov - Písmenká z abecedy.

Podobne ako pri Zvieratkách z abecedy, aj s touto knižkou sa dá výborne zabaviť a dokonca sa aj naučiť niečo nové. Veď písmenká sú hravé a celkom ľahké. S veselými básničkami určite! Stačí sa s nimi skamarátiť.

Vďaka tejto krásnej ilustrovanej knižke sa môžu deti zoznámiť s abecedou a vo veršoch dopĺňať slová podľa roztomilých obrázkov. Kam sa ukryli zvieratká či predmety z básničiek? Pohľadajme ich všetci spolu. Alebo skúste vymyslieť na každé písmenko vlastné veršíky.

 

Roztomilé rozprávky

Ďalšia z radu krásnych knižiek pre deti od troch rokov. Je plná láskavých príbehov o odvahe, pomoci a sile priateľstva.

Ponorte sa spolu s deťmi do príbehu dráčika Straška, ktorý sníva o tom, že prekoná strach a bude odvážny. Zároveň spoznajte nemotorného sloníka Chvostíka aj veľrybu Wilbura, ktorý si hľadá nových kamarátov.

Túto zbierku milých príbehov pre deti nebudete chcieť pustiť z rúk! A veríme, že ani vaše deti nie. Krátke texty s pútavými ilustráciami sú vhodné ako pre začínajúcich, tak aj pokročilých čitateľov.

 

Len ty a ja

Priam poetické puto medzi dievčatkom a jeho psíkom nájdete v knižke Len ty a ja. Kniha neobsahuje klasický dej, je skôr vyrozprávaná cez krásne momenty plné nehy a priateľstva medzi malým dievčatkom a jeho verným kamarátom psíkom. Minimálny dej, postavený na jednoduchých vetách, krásnom refréne a jemnej pastelovej kresbe, je oslavou nielen jedinečného puta medzi psom a človekom, ale aj výzvou, aby sme k životu pristupovali s rovnakou radosťou a všímavosťou ako naši štvornohí priatelia.

Knižka je skvelou pomôckou pre rodičov či pedagógov, ako navodiť rozprávanie o vzťahu medzi človekom a psom a o tom, že psík nie je hračka či zábavka, ale plnohodnotná inteligentná bytosť, ktorá myslí a cíti.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.