bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk25 cyklistických trás. Sadajte na bicykle!

Úžasná knižka pre milovníkov cyklistiky. Od Moravskej cyklistickej cesty, cez dolné Záhorie, Habánsky okruh, okolo hradu Branč, okolo Dobrovodskej kotliny až k malodunajským mlynom a okolo Burdy.

http://data.bux.sk/book/035/643/0356437/medium-najkrajsie_cyklotrasy_zahorie_a_podunajsko.jpgNádherná príroda, zaujímavé pamiatky, miesta a lokality. Spoznávajte Slovensko zo sedadla svojho bicykla.

V Edícii po Slovensku vyšla ďalšia chuťovka pre milovníkov dvoch kolies. Najkrajšie cyklotrasy obsahuje 25 najkrajších cyklotrás na Záhorí a v Podunajsku, tipy a zaujímavosti na trasách, profily, itineráre a prevýšenia, mapky so zakreslenými trasami a 134 farebných fotografií.

Bicyklovanie sa stalo dôležitým fenoménom dopravy a trávenia voľného času, pribúdajú cestičky a značkované chodníky. Tak prečo ich nevyskúšať s priateľmi, alebo rodinkou?

Najkrajšie cyklotrasy je vynikajúco spracovaná knižka. Ponúka veľmi pekné trasy, vďaka ktorým spoznáte zákutia Záhoria a Podunajska. Ide o okruhy, pretože ideálne je začať v jednom bode a aj v ňom skončiť. Pritom sa autori nesnažili vyberať len náročné trasy pre športovcov, ale naozaj pre všetkých, aby si jazdu na dvoch kolesách užili. Asi najatraktívnejším územím sú lužné lesy v blízkosti Moravy, Dunaja, Váhu a Malého Dunaja.

Najkrajšie cyklotrasy – Záhorie a Podunajsko

Je skvelé, že niektoré trasy sa dajú skrátiť a upraviť podľa momentálnej dispozície...alebo naopak, dajú sa predĺžiť o dobočky (na niektoré naozaj v texte aj upozorňujú). Samozrejmosťou sprievodcu sú výrezy máp s vyznačením priebehu trasy a rôzne praktické informácie, ktoré pomôžu pri dôkladnom naplánovaní trasy.
Pri každej trase okrem výškového profilu, vzdialenosti a prevýšenia nechýba ani známkovanie náročnosti (od 1 – veľmi ľahká po 4 – ťažká).

Áno, na internete je už dostatok rôznych stránok, ktoré ponúkajú cyklotrasy. Knihu Najkrajšie cyklotrasy si môžete zobrať so sebou, bude vaším spoločníkom aj bez pripojenia na internet a určite vo vás vzbudia zvedavosť, alebo vás podnietia navštíviť tú-ktorú prírodnú, či kultúrno-historickú zaujímavosť.

Najkrajšie cyklotrasy – Záhorie a Podunajsko

sssNapríklad taká trasa Záhorským Pomoravím.
Záhorie ponúka nepreberné množstvo cyklotrás v borovicových lesoch, povodí Moravy či okolí viacerých malebných dediniek. Jednou z najkrajších je nepochybne trasa spájajúca všetky tieto prvky, ktorá vedie nížinnou krajinou a poskytuje obraz lesnej krajiny, polí a lúk či jazier a riek.
Pri tejto trase sa dozviete presný popis trasy a čo všetko pri jej zdolávaní uvidíte. Napríklad aj Rodný dom Martina Benku.
Tento významný slovenský expresionistický maliar a ilustrátor sa narodil v roku 1888 práve v dnešnom Kostolišti. Preslávil sa ako tvorca romantizujúceho mýtu slovenskej krajiny a ľudu. Väčšina jeho diel zachytáva slovenskú prírodu, vrchy, roviny či vlniace sa obilné polia v symbióze s človekom. Rád zobrazoval ľudí na poliach, lúkach, rúbaniskách alebo v lesoch. Posledné mesiace a dni svojho života strávil v Malackách a v Kostolišti. Jeho pozostatky sú uložené v hrobke na Národnom cintoríne v Martine. Pamätná izba Martina Benku v Kostolišti dokumentuje jeho život a umeleckú činnosť.

Milan Buno, 16.6.2015

sss

ssss

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.