bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVýlety s deťmi na slovenské hrady a zámky

25 hradov stredného Slovenska. Trasy, zaujímavosti, praktické informácie. A rôzne pikošky ako strašidlá na Bojnickom zámku, duch hradu Likava či poklad na Hrušovskom hrade. Vezmime deti na slovenské hrady a zámky a priblížme im históriu pre ne zaujímavým spôsobom.

Hrady pre deti je druhým dielom slovenskej trilógie o detskom spoznávaní hradov. Ako uvádza autor Daniel Kollár, „kým v prvej časti sme sa venovali detskému poznávaniu hradov západného Slovenska, druhý diel ponúka viacero zaujímavých námetov na výlety k najnavštevovanejším hradom stredného Slovenska.“

Autorská dvojica Daniel Kollár a Viera Poláková si svojimi ratolesťami prešla a zmapovala 25 hradných lokalít stredného Slovenska, ktoré patria k najzaujímavejším miestam predovšetkým z hľadiska detí. Spracováva ich zábavným a vizuálne zaujímavým spôsobom a predstavuje tak detskému čitateľovi a jeho rodičom nielen zaujímavé zákutia hradov, ale aj ich okolia.

Podľa slov spoluautorky Viery Polákovej, mamy dvoch dcér-dvojičiek Lenky a Hanky (ešte v predškolskom veku), „výlety sú vhodné na návštevu a trávenie voľného času pre celé rodiny s deťmi a zároveň hravou formou prehlbujú poznanie o histórii hradov a javoch, ktoré sa tu odohrávali.“

V knižke Hrady pre deti nájdete 25 hradných výletov stredného Slovenska a niekoľko ďalších tipov na zaujímavé miesta v bezprostrednom okolí týchto hradov. Každé predstavenie hradu začína úvodnou povesťou o hrade, pokračuje opisom hradu a úryvkami z jeho histórie, a končí rôznymi perličkami a zaujímavosťami z jeho prostredia. Deti tu nájdu aj rozprávkové postavičky, v ktorých pre chlapcov nechýbajú rytieri, králi či duchovia a pre dievčatá princezné a víly.

Doplnkom knihy je maľovaná mapa stredného Slovenska so zakreslenými hradmi a naznačenými výletmi. Jej súčasťou sú aj okienka na nálepky hradov, ktoré sú pribalené k maľovanej mape. Dieťa si tak môže každý navštívený hrad aj nalepiť do nakresleného okienka a postupne si tak môže skompletizovať 25 hradných výletov stredného Slovenska.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.