bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVychádza výnimočná kniha o (ne)bezpečnosti internetu: čo všetko vás naučí?

Knihy venovaná internetu máme na trhu viaceré. Azda len jediná však prichádza z prostredia plného hrozieb, internetových podvodov a vydierania, aby priniesla ľuďom dôležité poznatky.

Kniha (Ne)bezpečný internet z vydavateľstva Lindeni je výnimočná vo svojom cielení. Určená deťom, dospelým, rodičom, podnikateľom aj seniorom súčasne odhaľuje najčastejšie problémy nie svetového internetu, ale toho slovenského. V knihe sa dočítate o všetkých veľkých aj nikdy dosiaľ nezverejnených hrozbách a problémoch, ktoré sa týkajú slovenského prostredia, slovenských používateľov internetu a ľudí medzi nami.

Čitatelia v nej nájdu rozoberané témy a problémy ako sú:

  • Kyberšikana medzi deťmi, ale aj dospelými
  • Vydieranie, lákanie peňazí a kybernetické výpalníctvo
  • Email, spam  hrozby spojené s emailom
  • Rozsiahla časť je venovaná sociálnym sieťam a hrozbám, ktoré sa na nich môžu pohybovať.
  • Priestor dostávajú internetové zoznamky ako služby na zoznamovanie a komunikáciu, zároveň miesto, v ktorom sa pohybujú aj rôzni agresori a nebezpečné živly
  • Kniha sa venuje aj falošným obchodom, portálom, lekárom, recenziám, ako aj prípravkom
  • Dôležitá súčasť je komplexný pohľad na pohybovanie sa na internete, sťahovanie súborov, surfovanie. Všedná činnosť na internete, ktorá môže mať svoje dôsledky.

Autor Tomáš Šalmon upozorňuje, „Nie internet je nebezpečný, ale nebezpečným ho robia ľudia, ktorí jeho možnosti zneužívajú a pohybujú sa na ňom s väčšou obratnosťou ako vy. Preto im vychádza to, čo na ľudí skúšajú.“ Táto učebnica internetového správania síce odokrýva tajomstvá postupov, no skôr ako návod na páchanie takejto činnosti je nástrojom, cez ktorý je možné zistiť postupy. Jednotlivé štádiá tak môžeme ľahko identifikovať, odhaliť, prípadne zastaviť. Podrobné rozoberanie toho, ako podvodník funguje, umožňuje pochopiť, ako ľahký má prístup k údajom. Ušľachtilý cieľ knihy – poučiť a vzdelávať čo najviac ľudí skôr, než sa stanú vedomou, alebo nevedomou obeťou kybernetického zločinu, zostáva naplniť.

Kniha je určená všetkým záujemcom o zaujímavé, miestami zábavné čítanie o skutočnom stave slovenského internetu a jeho bezpečnosti. Písaná tak, aby poslúžila všetkým generáciám a každej priniesla to, čo potrebuje v rámci svojho pohybu a priestoru. Nič podobné sme dosiaľ na trhu nemali. Najmä nie z prostredia, ktoré bezprostredne ohrozuje bežných ľudí. Žiadne odborné strany nezrozumiteľného odborného čítania. Mnohé z prípadov naozaj poznáme. Objavili sa v TV Markíza, v tlači, v online magazínoch a upozorňovali pred nimi aj mnohé zneužité spoločnosti, značky, firmy a úrady. Venovať ju môžete svojmu menej obozretnému priateľovi, starým rodičom, ale naopak aj vlastným deťom.

Autorom je skúsený bojovník proti podvodníkom

Dôležitá učebnica správania sa na internete (Ne)bezpečný internet vznikla ako niekoľko ročné dielo šéfredaktora portálu hoax.sk, Tomáša Šalmona. Ako prvé miesto kontaktu pre mnohé obete zneužití, podvodov a mnohých negatívnych zážitkov, sa stretol s viacerými prípadmi, neraz ťažko publikovateľných prípadov. Za roky nazbieral nemálo skúseností s hrozbami všetkých možných druhov. Bolo tak prirodzené, že toto poznanie prichádza v knižnej podobe, aby pomohlo vzdelávať a vyvarovať sa hrozbám aj ďalším. Podľa autora sa totiž na internet dostáva čoraz viac nepripravených používateľov. Internet je dnes prístupný aj ľuďom, ktorí nemajú žiadne skúsenosti a nedokážu rozoznávať hrozby, sú schopní uveriť klamstvám, hoaxom, sľubom v rôzne výhry v pochybných súťažiach, aj stránkam prezentujúcim falošné lieky s neznámy účinkom. Ohrozujú tak nie len svoje vlastné peniaze, ale čo je horšie - svoje zdravie a zdravie svojich blízkych.  

Knihu (Ne)bezpečný internet nájdete na BUX.SK

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.