bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVychádza neobyčajný slovenský fantasy príbeh Linda a kľúč od Andary

19. apríla 2021 môžeme aj v ponuke na bux.sk privítať fantasy novinku Linda a kľúč od Andary od slovenského autora Tomáša Galierika. Príbeh 15 ročnej Lindy je príbehom spočiatku obyčajného dievčaťa. Vyrastá bez mamy, ktorá od nej ako malej a od otca odišla a viac sa neozvala. Zostali po nej len veci v skriniach a kľúč, ktorý nepasuje k žiadnemu zámku.

No nie je tomu celkom tak. Zámok aj dvere existujú a sprvu ich nevidí ani samotná Linda. Po celý čas to chcelo len jeden konkrétny pohyb a myšlienku. Len náhoda neskôr prezradí k čomu vlastne kľúč slúži.

Dvere, ktorých zámok odomyká, ju zavedú do nepoznaného sveta, hoci ten je kópiou toho nášho. Rozdielom je len čas a spôsob akým sa k svetu ľudia správajú. Spoznáva dovtedy neznámy priestor, ľudí, ako aj fakt, že jej nie je až tak cudzí. Najmä postupné odkrývanie pravdy o odchode jej mamy začne Lindu meniť. Jej cieľom nie je vlastná moc, ale nájdenie mamy a odpovede na otázky. Aj preto sa stáva zbraňou pre Andaru, ktorá inak nezasahuje a nebojuje. Tentoraz však ide o viac ako len rovnováhu Andary...

Linda a kľúč od Andary

Fantasy príbeh zasadený do Slovenska v súčasnosti a zároveň aj v inej súčasnosti podľa celkom iných pravidiel je inšpirovaný dávnymi národmi aj vzťahom k prírode. Napriek fantazijným prvkom sa snaží byť čítaním pre viac ako len mladú generáciu. Čitateľ s Lindou prežije udalosti, ktoré ju prinútia veľmi rýchlo dospieť a meniť svoje uvažovanie.

Siahnete spolu s hrdinkou opakovane na dno jej síl a prežijete to, čo nikto v jej veku dosiaľ nemusel. Linda a kľúč od Andary je dobrodružným príbehom o priateľstve, láske k rodičom, aj jednej z ciest k spravodlivosti. Nevyhýba sa v snahe o zachovanie reality aj skutočnému humoru a detailom, ktoré by sa sami núkali ako logické... za predpokladu, že by bol tento príbeh skutočný.

Formáty:

Kniha:

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.