bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVražedná pomsta. Nový romantický triler od Sandry Brown

Dráma, z ktorej všetkým behá mráz po chrbte. V súdnej sieni zastrelí maskovaný strelec policajta a vzápätí zabijú aj útočníka. Prečo však strieľal? Koho mal naozaj na muške? Skutočne chcel zabiť aj predsedajúcu sudkyňu?

Postupne sa ukazuje, že nie všetko je tak, ako sa zdá...
Začína sa vynikajúci romantické triler Vražedná pomsta od Sandry Brown.

Po smrti manželky stratil texaský ranger Crawford Hunt pevnú pôdu pod nohami. V práci ho preradili do kancelárie, a keďže nebol schopný postarať sa o dcérku, získali ju do opatery bývalí svokrovci. Medzičasom si však usporiadal život, splnil všetky súdom nariadené podmienky a teraz leží osud jeho rodiny v rukách sudkyne Holly Spencerovej.

Mladá ambiciózna Holly zastáva miesto sudkyne iba dočasne. V blížiacich sa voľbách musí dokázať, že si toto miesto zaslúži, a tak záleží na každom jej rozhodnutí. Hoci sú Crawfordova láska k dcére a jeho odhodlanie stať sa dobrým rodičom zjavné, Holly má pochybnosti kvôli jeho minulosti. Jej názor naňho sa radikálne zmení, keď počas pojednávania vtrhne do súdnej siene maskovaný strelec. Crawford zareaguje inštinktívne a ochráni Holly pred guľkou.

Dvere v zadnej časti súdnej siene sa rozleteli a strednou uličkou vbehla dnu postava ako z hororu. Vo vystretej ruke držala pištoľ. Prvá guľka zasiahla stenu medzi lavicou svedkov a sudkyňou Spencerovou.
Druhá zasiahla súdneho úradníka Cheta Barkera priamo do hrude.

Jeho hrdinský čin však čoskoro začne vyznievať ľahkomyseľne. Mračná nad ním ešte väčšmi potemnejú, keď odhalí desivú pravdu o strelcovi a uvedomí si, že človek, ktorý má streľbu na svedomí, je naďalej neznámy a predstavuje vážnu hrozbu...

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Vražedná pomsta je napínavá detektívka, pri ktorej sa nebudete nudiť a niekedy vás tak prekvapí, že si musíte prehrať v hlave niektoré pasáže ešte raz. Sandra Brown tento žáner – romantický triler – ovláda majstrovsky. Má to spád, akciu, dve skvele vykreslené hlavné postavy, ktoré to k sebe priťahuje, - ale ako to už býva – nesmie sa to stať. Nemalo by. No chémia medzi Holly a Crawfordom proste funguje a ťažko sa jej ubrániť. Takže dôjde aj na erotiku a dojímavé scény.

Strelec odetý v bielom s priehľadnou plastovou maskou, ktorá mu skresľovala črty tváre, nevnímal vyplašené výkriky ani pobehovanie, prekročil nehybné telo úradníka Cheta Barkera, akoby tam ani nebolo, a stále sa približoval. Strieľal ďalej a mieril pri tom na prednú časť súdnej siene.
To všetko Crawford okamžite zaregistroval a zareagoval inštinktívne. Preskočil zábradlie, ktoré oddeľovalo lavicu svedkov od pódia, stiahol sudkyňu na zem a zakryl ju vlastným telom.
Štyri výstrely? Päť? Šesť? Crawford spoznal, že ide o deväťmilimetrovú pištoľ. V závislosti od veľkosti zásobníka...
Vycítil, že strelec obišiel miesto pre svedkov a vystúpil na pódium. Obrátil hlavu. Strelec mieril naňho.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.