bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVráti sa zlo z minulosti?!

Strhujúce a napínavé severské krimi o tajomnom zmiznutí rodiny a o odhaľovaní minulosti, ktorá mala zostať skrytá. Knihu Anjeličkárka považujú mnohí čitatelia i médiá za najlepšiu knihu Camilly Läckbergovej – využila v nej tie najlepšie motívy a postupy z predchádzajúcich kníh, takže vyše 360 strán uspokojí každého fanúšika severskej detektívky.

http://www.severskekrimi.sk/imagesDB/knihy/181/small_2.jpgSéria detektívnych príbehov, v ktorých napínavé a tajuplné prípady rieši dvojica spisovateľka Erika Falcková a detektív Patrik Hedström, pokračuje novinkou Anjeličkárka.

Ocitáme sa na ostrove Valö, kde počas Veľkej noci roku 1974 zmizla rodina Elvanderovcov. Rodičia a tri deti. V dome zostala iba ich ročná dcérka Ebba, ktorá prežila...

O niekoľko rokov neskôr sa Ebba vracia do domu, aby sa tam s manželom usadili. Rozhodli sa, že dom zrekonštruujú, ale sotva začnú s opravami, niekto sa pokúsi ich dom podpáliť. A keď Ebba a Marten odstránia podlahu v jedálni, nájdu pod ňou zaschnutú krv.

Zdá sa, akoby im zlo z minulosti bolo stále v pätách. Pri vyšetrovaní podpaľačského. Erika Falcková a Patrik Hedström rozpletajú pri vyšetrovaní podpaľačského útoku druhú líniu tajomného prípadu, v ktorom sa zlo prenáša počas generácií z rodičov na deti. Nevysvetliteľný prípad zmiznutia, o ktorom chce Erika napísať knihu.
Dočká sa tajomná záhada konečne rozuzlenia?
Vráti sa zlo z minulosti?

Anjeličkárka je vynikajúce severské krimi od švédskej autorky, ktorej knihy vychádzajú v 38 jazykoch v 55 krajinách celého sveta. Celosvetovo sa z nich predalo už vyše 10 miliónov výtlačkov.
Camilla Läckbergová stvorila naozaj sympatickú detektívnu dvojicu a prípady umiestnila do prímorského idylického mestečka Fjällbacka, ktoré skutočne existuje a narodila sa tam Camilla. Výborná znalosť mesta a jeho okolia prispeli k dokonalému vykresleniu napínavej atmosféry. Camilla tiež majstrovsky využíva odborné znalosti svojho bývalého manžela Martina Melina, ktorý je policajtom.

Camilla Läckbergova

Najnovší príbeh Anjeličkárka sa vám veľmi rýchlo dostane pod kožu, strieda sa niekoľko dejových línií, ktoré napohľad spolu nesúvisia, no Camilla je majstrovská spisovateľka – napokon všetko do seba zapadne ako puzzle.
A prečo vlastne Anjeličkárka? Je to žena, ktorú popravili za to, že so svojím manželom zavraždila niekoľko detí. Práve časti odohrávajúce sa v minulosti sú nesmierne pútavé a v častiach odohrávajúcich sa v súčasnosti budete mať problém nepreskakovať strany, aby ste boli opäť v minulosti:)
Camilla Läckbergová celý príbeh výborne rozohrala, takže aj keď máte stopy, budete tápať v tme a niektoré veci vám nenapadnú ani vo sne. Ak teda máte chuť na prvotriedne krimi, v ktorom sa mieša detektívka, psychologický triler, história...a nemávate výčitky z obhryzených nechtov:), odporúčame Anjeličkárku!

Viac mrazivých príbehov z drsného severu
nájdete na www.severskekrimi.sk.

Milan Buno, 24.10.2015
Foto: Slovart, fjallbackainfo.com, shotsmag.co.uk

Camilla Lackberg

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.