bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTajomstvo Turínskeho plátna

Legendárne Turínske plátno odhaľuje prekvapujúcu súvislosť s vyčíňaním sériového vraha, ktorý svojim obetiam pripravuje ukrutnú, bizarnú smrť. Najväčšia záhada v dejinách náboženstiev môže teraz poskytnúť kľúč k riešeniu zločinov. Dvaja americkí policajti, ktorí sledujú stopu, čo vedie z Kalifornie až do Vatikánu, môžu Tajomstvo Turínskeho plátna odhaliť. No nebude to jednoduché...

Tajomstvo Turínskeho plátnaSam Christer, autor medzinárodného bestselleru Odkaz kameňov Stonehenge, prichádza s trilerom, ktorý vám nedá vydýchnuť. Šokujúce dejové zvraty a dramatické akčné scény sa striedajú s vedeckými rébusmi. Médiá a kritici sa zhodujú - najnapínavejší a najinteligentnejší román vo svojom žánri od vydania Da Vinciho kódu.

O Turínskom plátne sa toho už popísalo veľa. Pred pár mesiacmi vedci potvrdili, že je naozaj staré zhruba dvetisíc rokov, takže pochádza z čias Krista.  Na starom plátne sa uchoval fascinujúci nezreteľný obraz ukrižovaného muža. Túto relikviu prísne strážia v talianskom meste Turín, ale nikto nevie, odkiaľ plátno pochádza. Nikto netuší, kedy a ako sa na ňom objavil ten záhadný obraz.
Je možné, že tvár, ktorú stará tkanina zvečnila, patrila naozaj Ježišovi Kristovi? Tí, ktorí tvrdia, že je to tak, uctievajú Turínske plátno ako pravú relikviu. Pochybnosti o pôvode rubáša však pretrvávajú rovnako ako obraz na plátne.
Je to jeden z najlepších falzifikátov na svete – alebo zázrak?
Aké je Tajomstvo Turínskeho plátna?

Odkaz kameňovSam ChristerPrešli stáročia a na túto otázku zatiaľ nikto nedal spoľahlivú odpoveď. Skúsený autor Sam Christer postavil svoj príbeh na záhadnom Turínskom plátne a opäť prekvapil čitateľov majstrovským rozprávačstvom, premyslenými rébusmi a sympatickými postavami. Christer je pseudonym oceňovaného dokumentaristu, ktorý pracoval v médiách pre noviny, televíziu, ako reportér i režisér. Svoje skúsenosti naplno využíva pri písaní pútavých príbehov, čo dokázal už pri Odkaze kameňov Stonehenge, ktoré sa predávajú v 35 krajinách sveta.

Začítajte sa do úryvku z trileru Tajomstvo Turínskeho plátna.

Turínske plátno je dlhé asi 15 metrov a je vzácne tým, že je na ňom odtlačená takmer kompletná postava muža, ktorého tvár pripomína Kristovu. Odtlačok tela má navyše stopy po ranách presne tam, kde ich mal mať ukrižovaný Ježiš, teda vrátane rany v boku.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(25. mája 2013 v 16:21)
Po dobrých detektívkach mám rada takéto historickosúčasné knihy.