bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSyn vám povedal, že je doma...PREČO KLAMAL? Psychotriler Do polnoci doma

Pyšní rodičia Andy a Laura dovolia synovi ísť s priateľmi osláviť úspešné skúšky. Netušia, že zakrátko prežijú nočnú moru každého rodiča. Connor nedodrží stanovenú večierku. Čo je však horšie, niečo skrýva, klame a jeho lži nezvratne zmenia život piatim rodinám. Priznať však pravdu by znamenalo prísť o všetko...

Začína sa špičkový triler Do polnoci doma.

Connor je bezproblémový šestnásťročný chalan, a predsa sa oslava ukončenia školského roku so spolužiakmi nepredvídateľne zvrtne. Spočiatku to vyzerá, že viacerí neprišli po oslave domov, no nakoniec ostane nezvestné iba jedno dievča. Connor spolupracuje s políciou len neochotne a nechce nič prezradiť o večernom výlete piatich spolužiakov do lesa. Jeho rodičia sú presvedčení, že ich syn sa do ničoho nenamočil, no podozrenie polície a mienka niektorých dospelých sa obracia proti nemu. Connorovi rodičia sa zo všetkých síl snažia ochrániť syna a dokázať jeho nevinu, preto začnú na vlastnú päsť pátrať po tom, čo sa v tú sobotnú noc vlastne stalo.

Pátra celá rodina vrátane mladšej dcérky Harriet, a práve Harrietina dôverná znalosť internetu a jej bystrá hlava posunú hľadanie nezvestného brata ďalej a neoceniteľne prispejú k rozuzleniu celej záhady.

Do polnoci doma je dynamický triler, v ktorom jedno prekvapenie strieda druhé. Príbeh podaný z pohľadu rodičov odkrýva nielen ich obavy o tínedžerov, ktorí chcú byť rýchlo dospelí, ale ukazuje aj nástrahy číhajúce na mladých ľudí dychtiacich po zábave.

Výborne vymyslené, spletité a zručne vyrozprávané. Zápletka, ktorú opätovne štartuje každý nový zvrat a prekvapenie. Nedá vám vydýchnuť, lebo stále prichádza čosi nové, vy nervózne pokyvkávate nohou alebo si hryziete do pery.

„Chvíľami vám až zovrie srdce. Logan bravúrne prechádza od jedného dejového zvratu k druhému. Skutočný majster svojho remesla,“ pochvaľuje si Jo Spain.

T.M. Logan je úspešný britský autor trilerov. Po štúdiu sa zamestnal ako novinár, lebo písanie bolo odjakživa jeho vášňou. Niekoľko rokov pracoval ako reportér pre Nottingham Evening Post a Daily Mail, kde mal na starosti sekciu s vedeckými článkami. Táto vzrušujúca oblasť mu však nenechávala priestor na vlastnú tvorbu. Zamestnal sa teda na Nottinghamskej univerzite, kde pracoval ako tlačový tajomník a popri tom písal svoj prvý román Lies (Lži). Ten napokon vyšiel v roku 2017 a stal sa okamžitým bestsellerom. Vtedy sa T. M. Logan rozhodol venovať písaniu na plný úväzok. Dosiaľ vydal päť románov, z ktorých sa predalo vyše milióna výtlačkov a boli preložené do dvadsiatich dvoch jazykov. Skvelý úlovok je jeho predposledný triler, rovnako úspešný ako všetky ostatné.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.