bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSvet nekalých praktík v politike

 „Príbeh je vymyslený, fiktívny, no inšpiráciou mi bol veľmi dobrý priateľ chirurg a tiež vplyvný podnikateľ, ktorý naozaj pomáha ľuďom nezištne a vo veľkom,“ prezrádza Jaroslav Holiga o svojej novej knihe. Napínavý slovenský triler z prostredia svetovej politiky, medicíny, plný zvratov a nečakaných zápletiek.


Dva kroky od šťastiaDva (k)roky od šťastia rozpráva príbeh o Valérovi, špičkovom chirurgovi, ktorý cestuje do USA na odborné sympózium. Ešte na letisku vo Frankfurte ho osloví osobný tajomník vládcu emirátu Spojených arabských emirátov s prosbou o operáciu malého vládcovho syna s ťažkou diagnózou.

„Prečo si vybral práve mňa?“
„Lebo si vyberá vždy to najlepšie.“
„Nepreháňajte.“
„Nepreháňam, a vy to dobre viete. Máte za sebou niekoľko skvelo zvládnutých unikátnych operácií. A veľmi dobre viem, že dve boli také, ktoré ste urobili ako prvý človek vôbec... Divíte sa ešte prečo práve vy? Vaša skromnosť je obdivuhodná ako vaša práca, ale nie je na mieste. Pokojne sa môžete svojimi úspechmi chváliť. Alebo sa aspoň nechať chváliť inými.“

HoligaValér si vezme čas na rozmyslenie a ďalej cestuje do New Yorku. Po príchode do Big Apple je však hneď na letisku svedkom atentátu na amerického senátora – neznámy útočník naňho dvakrát vystrelí, no v zmätku nie celkom presne a Valér mu zachraňuje život.
Tým si ale znepriatelí organizátora atentátu, emirovho bratranca, ktorý je doslova posadnutý mocou a bojuje proti emirovi.

Špičkový chirurg Valér napokon ponuku na operáciu chlapca prijíma, prilieta do Spojených arabských emirátov, kde ho však hneď unesú, aby prekazili operáciu emirovho syna...

Dva (k)roky od šťastia je dynamický triler, ktorý nás zavedie do rôznych kútov sveta a na pozadí sa dozvedáme viac o živote samotného hrdinu Valéra. Jeho život nie je jednoduchý, o čom svedčí aj komplikovaný vzťah s bývalou manželkou, či dramatický vývoj vzťahu s letuškou Luciou. A napokon aj závažné zmeny v zamestnaní.

Milan Buno, 10.11.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.