bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSú posadnutí túžbou nájsť záhadný predmet...

Príbeh plný mágie, kúziel, dobrodružstva a tajomstiev, ktorý na vás dýchne nezvyčajnou atmosférou. Sympatické postavy, rôzne záhady, malebná príroda... Horská čarodejnica je pokračovanie čarovnej série Lesná čarodejnica.

Cassie si zvyká na život v Lesnej, keď do dediny z ničoho nič príde na Halloween jej problémový bratranec Sebastian. Posmešný a pohŕdavý Sebastian prenasleduje Cassie a jej priateľky, zasahuje do ich úloh pre čarodejnícky spolok a znevažuje nebezpečenstvá sveta férov.

Cassie, Rue a Tabitha však majú väčšie problémy – ako sa noci predlžujú, z Hraničného lesa sa vkráda do dediny temný tieň a dedinčania sa zrazu správajú čudne. Sú posadnutí túžbou nájsť záhadný predmet. Keď Lesnú čarodejnicu povolajú svedčiť na súde, dievčatá sa rozhodnú pustiť do vyšetrovania samy a zistia, že ten, kto ovláda dedinčanov, hľadá férsku relikviu: starodávnu a nebezpečnú zbraň, ukrytú v dedine. Ich čarodejnícky výcvik sa podrobí skúške, keď sa vydajú hlbšie do Hraničného lesa, aby našli férsky poklad, než padne do rúk Kráľa škriatkov.

Horská čarodejnica je druhý diel série, ktorá sa bude páčiť najmä mladým. A tým, čo majú radi čarodejnícke knihy. Po Lesnej čarodejnici totiž prichádza Horská čarodejnica a opäť je to veľmi čítavý príbeh, ktorému nechýba napätie, dobrodružstvo, tajomstvá a intrigy. Kúzelný príbeh, ktorý vám v niečom možno bude pripomínať Harryho Pottera...a určite sa pri knihe nebudete nudiť.

„Elixír by sa mal sfarbiť do odtieňa teplej marhuľovej,“ podotkla Cassie a ešte raz nakukla do Príručky čarodejnice.
„Aj by sa sfarbil, keby si mu dopriala dosť času a poriadne ho miešala,“ odvrkol sivý kocúr. Montague bol Cassin spoločník, sám vedel trocha čarovať, ale väčšinou s ňou bol preto, aby jej pri každej príležitosti poskytoval protivne praktické rady.

Skye McKenna vyrastala v baníckom meste v austrálskych pustatinách. Červený prach v regióne Pilbara ju už v mladom veku prinútil vypestovať si zdravý rešpekt voči divej prírode. Pri hľadaní vlastných dobrodružstiev odcestovala do Spojeného kráľovstva a zamilovala sa do britského vidieka.

Teraz žije v Škótsku a pracuje pre neziskovú organizáciu zaoberajúcu sa ochranou kultúrneho dedičstva, pre ktorú nedávno pripravila výstavu o stredovekej mágii. Keď nečíta a nepíše, hľadá príbehy v kopcoch a lesoch svojho nového domova.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.