bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSILO. Jedinečné postapokalyptické sci-fi + TRAILER

Fanúšikovia sci-fi, dystópie a záhadných trilerov à la Dan Brown sa dočkali. V slovenčine vyšiel špičkový postapokalyptický triler SILO, ktorý nebudete chcieť odložiť.

Kniha sa dostala do TOP 5 najúspešnejších sci-fi kníh na portáli Amazon a vo svete spôsobila doslova ošiaľ. Prečítajte si viac – autor Hugh Howey nám dal exkluzívny rozhovor a dokonca sme pre vás pripravili TRAILER.

Posledné zvyšky ľudstva žijú v podzemí. Jedna žena sa rozhodne prebádať, ako sa tam dostali.“ Takto dvomi vetami opísal Hugh Howey exkluzívne pre slovenských čitateľov svoju knihu SILO.

Opisuje svet, ktorý sa stal neobývateľným. Posledným útočiskom ľudí, ktorým sa podarilo prežiť, je obrovské, vyše stoposchodové podzemné silo. Ľudia sa tu rodia, žijú a pracujú, aby sa po smrti stali výživou pre rastliny na farmách.

Pohyb po sile je možný iba po točitom schodisku, mnohí obyvatelia sa preto od svojho rodiska za celý život nevzdialia viac než niekoľko poschodí.
Platia tu prísne pravidlá, pôrodnosť podlieha kontrole, iná ako oficiálne schválená láska je neprípustná.

Pozrite si TRAILER na novinku SILO:

Výhľad na zem sprostredkúvajú kamery a veľké obrazovky, no rozprávať či dokonca snívať o povrchu je zakázané. Trestom je, paradoxne, vyhnanstvo na vytúžený povrch zeme, z ktorého niet návratu. Súčasťou trestu je čistenie kamier.
Ale prečo z doterajších odsúdencov ani jeden neodmietol vykonať túto povinnosť?

HoweySILO je špičkový triler o snahe dopátrať sa pravdy o podzemnom živote a zámeroch tajomného IT oddelenia, ktoré má v tejto uzavretej spoločnosti podozrivo výnimočné postavenie. „Chcel som zistiť, čo by sa stalo, keby sme v  televízii a na obrazovkách počítačov sledovali iba zlé správy,“ hovorí o pôvodnej myšlienke napísať takýto príbeh autor Hugh Howey. „Ak by zo všetkého, čo urobíme, bolo ukázané iba to zlé, neznamenalo by to pre nás stratu nádeje?

Silo vyšlo na Slovensku s vlastnou obálkou, z ktorej je samotný autor unesený. „Milujem vašu obálku! Patrí medzi moje najobľúbenejšie. Dodala prostrediu, v ktorom hrdinovia žijú, vynikajúci zmysel.“ Podľa neho je to záhadný triler, ktorý sa môže páčiť napríklad milovníkom Dana Browna. Priznáva, že najmä kvôli hlavnému hrdinovi tvoria väčšinu fanúšikov Sila ženy, ktoré poväčšine nečítajú sci-fi. Román často porovnávajú s Hrami o život, pretože je to skôr dystópia než sci-fi.

Milan Buno a Dominik Petriska
19.6.2014

Silo

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.