bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPríbeh o láske, aký ste ešte nečítali. Jedna z najlepších kníh roka

Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra je novinka od americkej spisovateľky Gabrielly Zevin. Žiadna prvoplánová lovestorka, ani nejaký ďalší príbeh, akých ste už čítali desiatky. Vezme vás do sveta videohier, ktorý vám síce nič nehovorí....no strhne vás svojou autentickosťou a charaktermi. A ak máte radi videohry, alebo ste ich niekedy hrávali – vrelo odporúčame. Tento príbeh vás poteší, navyše možno prinúti zamyslieť sa nad silou priateľstva, či zmyslom života.

„Klenot medzi románmi, intímny a zároveň všeobjímajúci, súčasný, a pritom nadčasový,“ napísala o tejto knihe Erin Morgenstern, autorka románu Nočný cirkus.

Sam a Sadie sa priatelia už od detstva. Často sú do seba zamilovaní, no nikdy medzi nimi nič viac ako kamarátstvo nebolo. Nadviažu kreatívne partnerstvo v okúzľujúcej, ale komplikovanej oblasti videoherného dizajnu. Úspech im prinesie slávu, radosť, tragédiu, pokrytectvo a hlavne akýsi druh nesmrteľnosti. Je to ako ľúbostný list samotnému životu vrátane jeho ružových záhrad i mínových polí.

Sam Masur, prvák na Harvardovej univerzite, jedného chladného decembrového dňa vystúpi z metra a na stanici v dave čakajúcich ľudí zbadá Sadie Greenovú. Zavolá na ňu. Sadie chvíľu predstiera, že ho nepočuje, no napokon sa otočí a začne sa hra, v ktorej ich legendárna spolupráca vystrelí do herného neba.

Blízki priatelia z detstva si požičajú peniaze a za pomoci mnohých ľudí ešte pred skončením štúdia vytvoria svoj prvý kasový trhák, hru Ichigo. Zo dňa na deň im svet začne ležať pri nohách. Skôr než dovŕšia dvadsaťpäť rokov, sú Sam so Sadie geniálni, úspešní a bohatí, no to ich neochráni pred vlastnými kreatívnymi ambíciami či zradou pre vlastné záujmy.

Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra je príbeh, ktorý pokrýva obdobie tridsiatich rokov a v ktorom sa presúvame z Cambridgeu v Massachusetts až do Venice Beach v Kalifornii. Skúma rozmanitú podstatu identity, znevýhodnenia, zlyhania, možností vykúpenia v hrách, ale predovšetkým našu potrebu niekam patriť: milovať a byť milovaný.

GABRIELLE ZEVIN patrí medzi najpredávanejšie spisovateľky podľa New York Times a jej romány boli preložené do tridsiatich deviatich jazykov. Jej desiata kniha Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra získala ocenenie Kniha roka podľa Amazon.com, Kniha roka podľa časopisu Time a stala sa víťazom Goodreads Choice za beletriu.

Za román The Storied Life of A. J. Fikry získala ocenenie Nezávislých kníhkupcov Južnej Kalifornie a Ocenenie japonských kníhkupcov. K tejto knihe napísala Zevin filmovú adaptáciu. Je autorkou aj kníh pre mladých čitateľov, vrátane oceňovanej Elsewhere. Je absolventkou Harvardovej univerzity a žije v Los Angeles.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.