bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrečítali sme Pancierové srdce...a je úžasné!

Médiami sa šíria poplašné správy. Našli sa dve mŕtve ženy utopené vo vlastnej krvi. Vrah po sebe nezanechal stopy, policajné vyšetrovanie sa nehýbe z miesta a Harry Hole, jediný človek, ktorý by mohol pomôcť, zmizol. Ukrýva sa v špinavých ópiových brlohoch Hongkongu, aby unikol nielen veriteľom, ale najmä traume zo svojho posledného prípadu Snehuliak. Len čo sa vráti do Osla, vrah udrie znova.

Pancierové srdceNová kniha Jo Nesba Pancierové srdce vyjde už o pár dní. My sme si ju mohli prečítať skôr a verte, je fantastická. Začína sa tam, kde sa skončil Snehuliak. Za tento prípad zaplatil Harry Hole privysokú cenu - potvrdil síce svoju povesť a zbavil svet ďalšieho vraždiaceho maniaka. No odišla od neho milovaná žena a jej syn, takže Harry sa ocitol presne tam, kde už niekoľkokrát bol – na úplnom dne. Pred všetkými, aj sám pred sebou ušiel do Hongkongu, kde celkom podľahol vlastným démonom. Do vlasti a k práci sa vracia nielen preto, že v Nórsku začína vyčíňať ďalší sériový vrah, ale aj preto, že život jeho otca po ťažkej nemoci postupne vyhasína...

Srdce „Zabili dve ženy. Nálezy súdnych lekárov svedčia o tom, že ide o jedného páchateľa. Iné stopy nemáme. Hoci médiá nepoznajú detaily, už dávno vykričali do sveta, že opäť vyčíňa sériový vrah. Píše sa, že ho inšpiroval Snehuliak. Zavolali sme aj expertov z Interpolu, nikam nepokročili. Tlak médií a úradov...“
„Hovorím nie,“ prerušil ju Harry.

Navonok sa zdá, že obete brutálnych vrážd nemajú nič spoločné. Avšak Harry čoskoro zistí spoločné spojenie a pochopí, že má do činenia so psychopatom, ktorý vraždí podľa istého kľúča. Akým? To samozrejme neprezradíme:).

NesboHarry Holle je tu opäť policajtom, ktorému bolo súdené prežiť viac, ako mohol zniesť a padnúť tak nízko, ako málokto iný. Je to skrz-naskrz policajt, ktorý s maniakálnou vytrvalosťou sleduje každú stopu – či už vedie na krajný sever mrazivého Nórska, alebo do horúcej vyhne Afriky niekde na hranice medzi Kongom a Rwandou. Harry nezostáva svojej povesti nič dlžný - je obdarený silným pocitom zodpovednosti voči ľuďom  a má vlastnosť, ktorá charakterizuje každého poriadneho kriminalistu: je do krajnosti poctivý a starosvetsky nepodplatiteľný.

Pátranie po vrahovi, ktorý svoje obete zabíja rovnako brutálnym ako rafinovaným spôsobom, si užijete ako divokú jazdu plnú prekvapení, zmätočných stôp, lásky i zrady, nádeje aj zúfalstva. Pancierové srdce je opäť kniha, ktorú budete nedočítanú len ťažko odkladať, aby ste už konečne išli spať, či napochodovali do práce.

srdce„...uprene hľadel na koniec miestnosti. Z holého klinca nad posteľou visela bankovka premočená krvou, čo stekala po stene. Na posteli v kaluži žltých zvratkov ležala krvavá kovová guľa s dlhými ostňami, ktoré z nej vybiehali ako slnečné lúče.“

Pancierové srdce je kniha plná vzrušujúcich akcií, intríg, brutálnych scén, neobvyklých nápadov a zaujímavých postáv.  Jo Nesbo namiešal skvelý kokteil à la Alfred Hitchcock. Ten vraj kedysi poradil svojím kolegom: mali by ste začať zemetrasením, postupne zvyšovať napätie a dielo zakončiť vulkanickým výbuchom. Potom vznikne naozaj vzrušujúci triler. Kniha Pancierové srdce sa tohto receptu rozhodne držala.

Jo Nesbo: Pancierové srdce (vychádza 5.marca – dovtedy v predpredaji ušetríte takmer 3 eurá)

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(27. februára 2013 v 16:05)
Už sa neviem dočkať, je to jeden z naj autorov dnešnej doby...
(27. februára 2013 v 17:22)
Skvelé! Už sa na ňu teším!
(28. februára 2013 v 11:08)
Snehuliak bol prvou knihou, ktorú som od Nesboa prečítala, a musím priznať, že TOTO je moja šálka kávy, preto sa teším!!!