bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPlánovačka svadieb, sexi florista a romanca nezabudni na mňa

Verte, či nie, ale romanca Nezabudni na mňa je perfektne napísaný príbeh a keď si ho prečítate, zaradíte knihu medzi svoje najobľúbenejšie. Tematicky asi nič objavné, alebo originálne, ale je to nesmierne čítavé, svižné, uveriteľné, decentne popísané sexi scény, vôbec to nie je presladené alebo patetické.

Ama Torresová miluje svoju prácu. Ako plánovačka svadieb vedie vlastnú malú firmu a snaží sa preraziť v biznise, v ktorom sa cíti ako ryba vo vode. Paradoxne, manželstvo nie je nič pre ňu. Len ten jeden perfektný, dokonalý deň, ktorý nemôže nič pokaziť. Alebo predsa?

Keď si Amu najmú, aby naplánovala celebritnú svadbu roka, môže ísť presne o tú príležitosť, ktorá jej pomôže dostať sa na výslnie. Má to však háčik. Musí spolupracovať so svojím ex.

Elliot z duše neznáša kvety. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby neviedol rodinné kvetinárstvo. Isté ponuky sa však neodmietajú, ani keď to znamená pracovať so ženou, ktorá mu kedysi zlomila srdce. Už sú to roky, ale stará iskra nevyhasla. Situácii nepomáha ani to, že sa ich svadobný pár rozhodne dať dokopy a svadobné prípravy dokumentuje filmový štáb. Ama a Elliot môžu prísť o viac než len o dobré meno a živobytie. Mohli by opäť prepadnúť citom a vstúpiť do tej istej rieky. A to ani jeden z nich nechce.

„V mladosti som míňala svadby v Ružovej záhrade McKinleyho parku, kde sa odohráva veľká časť tejto knihy. Nepatrila som medzi dievčatá, čo snívajú o dni svojej svadby, ale keď som si sadla a pokúsila si vybaviť, ako vyzerá perfektná svadba v Sacramente, pristihla som sa, že moje predstavy stále krúžia okolo Ružovej záhrady a mestského centra. Takto si predstavujem aj svoju svadbu? Možno nie. Viem však naisto, že by som chcela, aby ju organizovala Ama,“ popisuje autorka.

Túto knihu vrelo odporúča aj iná slávna autorka súčasných romancí Ali Hazelwood, od ktorej vyšla Analýza lásky, či Hypotéza lásky. A nečudo, štýl a podanie príbehu Nezabudni na mňa ju v mnohom pripomína.
„V prvom rade by som sa asi mala poďakovať Ali Hazelwoodovej,“ odkazuje Julie Soto. „Malo by to zahŕňať zmluva, ktorú som s ňou podpísala. Takže ďakujem ti, Alison, že si ma presvedčila, aby som tento (úplne iný) príbeh vydala aj knižne, kým sme si, napriek tomu, že sme dospelé, prezerali tovar v hračkárstve. Bez tvojho povzbudzovania, usmerňovania a podpory by títo ľudia nemohli nikdy získať pirátsku kópiu mojej knihy.“

Vypočujte si úryvok.
Číta Lucia Vráblicová:

JULIE SOTO je spisovateľka, dramatička a herečka pôvodom zo Sacramenta v štáte Kalifornia. V roku 2017 jej muzikál Generation Me (Generácia ja) vyhral na Newyorskom festivale muzikálov ceny Najlepší muzikál a Najlepší scenár. Je vášnivá fanúšička muzikálov a autorka mnohých pikantných  fanúšikovských príbehov. V súčasnosti žije vo Fort Bragg, v štáte Kalifornia, so svojím psom Charliem. Kým čítate tieto riadky, pravdepodobne popíja kávu.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.