bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skOMG diéta – dokážete byť za šesť týždňov božsky štíhla?

Leto sa blíži, pomaly sa otepľuje, začína sa sezóna na kúpaliskách i jazerách...priznajte si, niektorí určite uvažujete, ako budete vyzerať v plavkách z minulého roka? Nepribrali ste príliš? Nepribudlo priveľa tuku na stehnách, bokoch, či na brušku? Máme pre vás množstvo zásad, ktoré pomáhajú schudnúť.

http://data.bux.sk/book/020/198/0201988/medium.jpgSvetová diétna novinka OMG diéta – za šesť týždňov božsky štíhla už naštvala mnohých (výrobcov potravín, či ľudí, ktorí profesionálne zarábajú na diétach) a potešila tých, ktorí vďaka jej zásadám dokázali za šesť týždňov schudnúť až 9 kíl. Bez trýznenia a odriekania, len dodržiavaním istých zásad.

Autor Venice A. Fulton študoval športovú prírodovedu, čudný predmet, ktorý nás učí, ako prinútiť organizmus podávať čo najlepšie výkony. Je nekompromisný, presadzuje aj pár Venice A. Fultonkontroverzných metód (studená vaňa, káva nalačno ap.), no kniha je plná užitočných a funkčných zásad. Búra rôzne „diétne“ mýty a upozorňuje na pravidlá, ktoré sú zdravé a pomôžu schudnúť.

JedloČítajte pozorne obaly
Dávajte si pozor na slová končiace sa na – ÓZA! Tieto drobučké písmenká sú veľká vec, ak sa chcete vyhnúť zúrivým sacharidom. Vždy keď vidíte slovo končiace sa na – óza, je to stopercentne CUKOR a bol do jedla PRIDANÝ. A na sto percent je zúrivý. Patrí sem sacharóza, fruktóza, laktóza, dextróza, maltóza, kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy, glukózový sirup, polydextróza. Dalo by sa pokračovať donekonečna (takmer).

Dnes existujú novšie, omnoho prefíkanejšie verzie pridaného cukru. Túžite po príkladoch? Nech sa páči: repný cukor, trstinová šťava, jačmenný slad, turbinado, dextrín.

Jednoduchý spôsob, ako sa vyhýbať zúrivým cukrom, je nejesť jedlá a nekupovať potraviny, v ktorých je cukor uvedený ako jedna z prvých troch zložiek. Buď tam je slovo cukor alebo slovo končiace sa na – óza. Nájdite ich, spláchnite a schudnete omnoho, omnoho rýchlejšie. Omnoho.

Nenechajte sa oklamať
JedloOMG diéta – za šesť týždňov božsky štíhla je dôkazom toho, že sľubovaným zázrakom pri chudnutí, ktoré ponúkajú rozličné zle nastavené diéty, netreba veriť, ale rýchle a správne zlepšenia sú možné.
V knihe sa napríklad dozviete o tom, ako nami manipulujú potravinári a tak nám pridávajú na telo zbytočné kilá tuku navyše. Uvedomme si, že niektoré potravinárske spoločnosti sa chytia hocičoho, čo prinesú médiá. Napríklad lykopén, rastlinná chemikália nachádzajúca sa v paradajkách, ktorá spomaľuje starnutie. Keď dorazila správa o prínose lykopénu, každá fľaša kečupu sa zrazu stala zdravou.

Alebo všemohúce jogurty. Výrobky, ktoré tvrdia, že ak ich skonzumujete, budete mať dobrý POCIT. Nechápte ma zle, mnohé jogurty sú vynikajúce... No cítili ste, že na jazyku som mal slovíčko ale?
Ale niektoré spoločnosti vyrábajúce jogurty sú nenásytné. Presvedčili nás, aby sme kupovali nízkotučné jogurty (ktoré majú vysoký obsah sacharidov), jogurty s vysokým obsahom vápnika (to by ste museli zjesť zakaždým za vedro) a jogurty s nízkym obsahom laktózy (povedzme si to otvorene, nikdy neobsahovali veľa laktózy). 

StravaNie je ovocie ako ovocie
Vedeli ste napríklad, že ovocie zvyšuje chuť do jedla? Nie priamo, ale zabraňuje leptínu robiť si svoju prácu. Ak ste zabudli, leptín je klapka na prívode paliva, ktorá nám povie, kedy máme prestať jesť. A ovocie, ktoré obsahuje veľa fruktózy, mu v tom zabráni. Väčšina kalórií leptín zobudí. Čím viac kalórií, tým je viac leptínu a tým rýchlejšie nás prejde chuť do jedla. Tak by to malo byť. No ovocie leptín vôbec nezobudí.Preto je dôležité vedieť, ktoré ovocie je vhodnejšie a ktoré si radšej dopriať len občas.

Ovocie s nízkym obsahom fruktózy (jedzte toto ovocie)
avokádo, čučoriedky, grep, guava, citrón, limetky, ananás, slivky, jahody, paradajky (paradajka je podľa mňa ovocie!) 

Ovocie s vysokým obsahom fruktózy (nejedzte ho pričasto)
všetko sušené ovocie, aj marhule, datle, figy, mango, papája, broskyne, hrušky, slivky, hrozienka a ríbezle

Ovocie s priemerným obsahom fruktózy (toto ovocie jedzte, keď budete mať figúru podľa svojich predstáv)
Akékoľvek ovocie, ktoré som nespomenul v prvých dvoch kategóriách, zrejme patrí do tejto kategórie. Počas šiestich týždňov (kým chudnete) sa snažte vyberať si ovocie s nízkym obsahom fruktózy a z tejto kategórie. Ostatnému ovociu sa vyhýbajte, kým nebudete mať osí driek. 

Prečítajte si viac o novinke OMG diéta – za šesť týždňov božsky štíhla.

Milan Buno

Modelky

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.