bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skOberú kosti padlých a pobijú sa o korisť!

Vyzerá to pridobre na to, aby to bola pravda. Vojna piatich kráľov konečne ustala, hoci to bola neľahká cesta, a zdá sa, že ju vyhrali Lannisterovci so svojimi spojencami. No v krajine nie je ani zďaleka všetko v poriadku…

http://data.bux.sk/book/037/788/0377882/medium-hostina_pre_vrany_piesen_ladu_a_ohna_kn_4.jpgLen málo knižných sérií si získalo takú chválu a oddanosť čitateľov aj kritikov na celom svete ako Martinov monumentálny cyklus Pieseň ľadu a ohňa. Hostina pre vrany je štvrtou knihou Martinovej prelomovej ságy.

„Prepracovaná zápletka, fascinujúce postavy, výborné dialógy, dokonalý spád
a autorova ochota zabíjať aj hlavné postavy.“

LA Times

Po smrti hrozného kráľa Joffreyho vládne Cersei v Kráľovom prístave ako kráľovná regentka. Smrť Robba Starka vzala severským rebelom vietor z plachiet a súrodenci mŕtveho kráľa severu sú roztrúsení po celej krajine ako semienka na vyprahnutej zemi. Zostalo už len málo legitímnych uchádzačov na zúfalo žiadaný Železný trón, a aj tí sú príliš vzdialení či slabí, aby sa dokázali presadiť.
No ako po každom veľkom boji, netrvá dlho a už sa zbiehajú pozostalí, vyhnanci, odpadlíci a mrchožrúti, aby obrali kosti padlých a pobili sa o korisť tých, čo padnú vzápätí.

V Západnej zemi sa schádzajú ľudské vrany na hostinu z popola, spriadajú sa intrigy a uzatvárajú nové spojenectvá, objavujú sa prekvapivé tváre – niektoré už známe, iné úplne nové –, vynárajú sa zo súmraku ukončených bojov a chaosu, aby prijali nastávajúce výzvy.

„V ťažkých časoch niet lepšieho rozptýlenia ako tieto čarovné príbehy.“
Guardian

hra o trony

Objednajte si novinku Hostina pre vrany.
Kupit bux.sk

Pieseň ľadu a ohňa je jeden z najvýraznejších fenoménov fantasy žánru. Sága, ktorá opantala milióny ľudí na celom svete a spôsobila doslova ošiaľ. Najmä po tom, čo americká televízna stanica HBO začala so seriálovým spracovaním série. „Martin nielenže zvýšil latku pre autorov fantasy, ale posunul hranice samého románu,“ napísali The Times.
Hostina pre vrany
je štvrtá kniha ságy.

hra

Autor George R.R. Martin má neuveriteľnú predstavivosť, rozhľad, ale predovšetkým rozprávačské majstrovstvo, ktoré dokazuje v každej novej knihe. Vie si vytvoriť vlastnú mytológiu a na nej vybudovať úžasný príbeh, ktorý má neobyčajné čaro a smrtiacu dávku prekvapení, takže čitateľ si ani nestihne vydýchnuť. „Pán Martin je literárny derviš, z ktorého tryskajú divé vízie najlepších rozprávačov,“ ohodnotil ho prestížny New York Times.

„Mojím Harry Potterom je Barbar Conan,“ tvrdí Martin.
Prečítajte si viac
.

 

Milan Buno, 14.5.2016
Zdroje: Nouvel Obs, Wikipedia, The Guardian, Times

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.