bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNový blog Jedovatým perom ich chce zničiť!

O svete sociálnych médií, o blogovaní, o online životoch je nový príbeh slovenskej autorky Niny Frisby, ktorá už roky žije v americkej Kalifornii.

Jedovatým perom.

Tri úspešné blogerky a influencerky si vybudovali kariéru tak, že každý deň zavesili na internet perfektne upravené obrázky a články o svojich zdanlivo bezproblémových životoch. Počas odovzdávania ceny Blogerka roka niekto uverejnil tri príspevky plné žlče. Texty naznačujú, že každá z blogeriek skrýva temné tajomstvo, ktoré ju, ak sa dostane na verejnosť, môže stáť kariéru.

Trojica blogeriek spočiatku nenávistné klebety a špekulácie ignoruje, no online šikana, neúprosné, štipľavé komentáre a vyhrážky v novom blogu s názvom Jedovatým perom sa stupňujú.
Miška, Karla a Dušana sa spoja, aby vypátrali, kto stojí za blogom plným nenávisti. Nie je však už neskoro? Napätie sa zvyšuje a dramaticky ovplyvňuje aj súkromný život mladých žien. Podarí sa blogerkám odvrátiť hrozbu, alebo sa nebezpečné tajomstvá ocitnú na internete a ich starostlivo vykreslené životy sa rozpadnú ako domček z karát?

Pozrite si video – Nina Frisby o svojej knihe:

Jedovatým perom z vydavateľstva Ikar je tak trochu obraz dnešného sveta sociálnych médií, influencerstva, bolgovania. Mnohí ľudia ukazujú len to krásne, bezchybné a nablýskané. Štylizujú sa do pózy víťaza a bezstarostného užívania si...no neraz sa za pozlátkou skrýva komplikovanejší život plný jaziev a nerovností.

Príbeh sa odohráva na Slovensku, takže nechýbajú rôzne pikošky zo sveta šoubiznisu. Blog Jedovatým perom v rovnomennej knihe nepozná, zdá sa, žiadne pravidlá, ani zábrany. Prináša naozaj nepríjemné články, takže sa máme na čo tešiť. Spomína sa tam Cvernovka, portály ako Refresher, či Startitup, vylepšovanie fotiek rôznymi funkciami a appkami, takže ak vás zaujíma sveta instagramu, facebooku, blogov – tento príbeh vám sadne.

Čo sa teda stane, keď vašu fasádu nablýskaného života, perfektných vzťahov, štíhlej postavy, značkových kabeliek a topánok, proste predvádzania perfektného života chce odrazu niekto zničiť? Prečítajte si v novom príbehu Jedovatým perom od Niny Frisby.

„Mimochodom, neviem sa vynadívať na obálku, ktorá pochádza z dielne talentovanej slovenskej grafickej dizajnérky Barbary Baloghovej. Spolupráca s ňou bola úžasná a výsledok je ešte úžasnejší. Na konci superkrátkeho a superľahkého procesu boli tri návrhy, z ktorých si napokon finálny vybralo vydavateľstvo, no musím povedať, že nech by si vybrali ktorýkoľvek, bola by som stopercentne spokojná,“ približuje vytvorenie obálky autorka.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.