bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNová Bridget Jonesová a opäť zbláznená do chlapa

Denník Bridget Jonesovej vyšiel v roku 1994 a vtedy ho denník Guardian zaradil medzi desať najlepších románov 20. storočia a zarezonoval aj vo filmovom spracovaní v hlavných úlohách s Renée Zellwegerovou, Hughom Grantom a Colinom Firthom.

Spomínate si? Perfektný film a ešte lepšia kniha. Potom prišlo pokračovanie a teraz sa Bridget vracia v úplne novom príbehu!
Áno, prešlo pätnásť rokov, odkedy sme sa zoznámili s očarujúco nevyspytateľnou Bridget Jonesovou a sledovali jej dobrodružstvá aj v druhom pokračovaní príbehu. Dnes už má Bridget päťdesiatjeden rokov, sama vychováva dve deti, píše scenár a (zasa raz) sa všemožne pokúša nájsť si partnera.

 V novom príbehu Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa a znova sa budete baviť a užívať si jej dobrodružstvá. Tentoraz jej víria v hlave napríklad otázky:
- Je nesprávne klamať o svojom veku v online zoznamke?
- Je nemorálne ísť ku kaderníčke, keď jedno z vašich detí má  vši?
- Tweetuje dalajláma osobne, alebo to zaňho robí nejaký asistent?
- Keď sa s niekým vyspíte po dvoch stretnutiach a šiestich týždňoch strávených esemeskovaním, je to to isté, ako keď sa v časoch Jane Austenovej zosobášite po dvoch stretnutiach a šiestich mesiacoch strávených písaním listov?
- Čo urobíte, keď vaša priateľka oslavuje šesťdesiate narodeniny v ten istý deň, keď váš frajer slávi  tridsiatku?

Bridget„Musí si s niekým užiť,“ vyhlásila odhodlane Talitha, odchlipla si z vodky martini a poobzerala sa po Shoreditch House, akoby hľadala vhodných kandidátov, čo ma trocha vydesilo.
Talitha, Tom a Jude sa občas stretávali a trvali na tom, aby som sa na spomínaných stretnutiach zúčastňovala aj ja. Vraj nech na chvíľu „vypadnem z domu“. Pripadala som si ako babička, ktorú ťahajú k moru na dovolenku.

V novinke Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa  je to opäť „stará dobrá a neodolateľná“ Bridget. Uvažuje nielen o týchto otázkach, ale aj o iných dilemách modernej doby. Popritom tweetuje, esemeskuje a znovuobjavuje svoju sexualitu v životnej fáze, ktorú niektorí drzo nazývajú „stredným vekom“.

Objednajte si už teraz v predpredaji novú Bridget so zľavou 20%
Kupit bux.sk

Bridget

 „Práve som si spravila kávu a dojedla raňajky po deťoch. Potom som sa zasnene vrátila do spomienok na Roxsterovu včerajšiu nočnú návštevu. Zjavil sa o 23.15. V džínsoch a tmavom svetri vyzeral neodolateľne. Uškŕňal sa, oči mu žiarili a v rukách držal mäsový koláč, dve konzervy pečenej fazule a jamajský ďumbierový chlebíček.
Hmmm. Vybavovala som si jeho tvár, keď na mne ležal, strnisko na jeho peknej brade, medzierku medzi zubami, ktorú vidieť iba zospodu, nahé svalnaté ramená... Uprostred noci ma prebral zo sna jemnými bozkami na plece, krk, líce a pery. Cítila som, aký je tvrdý. Bože, je taký krásny, vie sa úžasne bozkávať a je skvelý... hmmm, hmmm. Je to úžasné, a ja som neskutočne šťastná. Mám pocit, akoby som sa vznášala v bubline šťastia. Dobre, dobre, musím pokračovať.“

Brid  brui  Brui

Denník Bridget Jonesovej aj pokračovanie príbehu pochabej televíznej moderátorky Bridget Jonesová – S rozumom v koncoch vyšli v preklade v štyridsiatich krajinách a predalo sa viac ako 15 miliónov výtlačkov.

Milan Buno
22.5.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(22. mája 2014 v 14:49)
Veľmi sa na novú Bridget teším,aj som predošlé čítala,žiaľ prvú časť mi nejaká dobrá duša po požičaní nevrátila,filmy boli úžasné,no teším sa teda na pokračovanie životného príbehu tejto skvelej ženy..
(22. mája 2014 v 15:46)
Čítala som predošlé knihy, výborný, putavy, oddychový relax, aj videla filmy. Teším sa najnovšie úsmevné príbehy jedinecnej Bridget :)
(23. mája 2014 v 14:18)
Videla som iba filmy, ale kniha je vždy lepšia, preto plánujem prečítať všetky tri :-)