bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNiekto chce, aby jej exmanžel zmizol... Nájomná vrahyňa na love

Pred rokom vyšiel prvý diel romantickej mystery komédie Nájomná vrahyňa na materskej. Skvelá oddychovka, sviežo napísaná a zábavná. Autorka Elle Cosimano prináša napínavé a opäť vtipné pokračovanie s názvom Nájomná vrahyňa na love.

Finlay Donovanová sa opäť snaží dokončiť svoj ďalší román a udržať sa nad vodou ako slobodná matka dvoch detí. Po boku má spoľahlivú opatrovateľku svojich detí a dôverníčku Vero... A jediné mŕtve telo, o ktoré sa v poslednom čase musela postarať, je telo zlatej rybky jej dcéry.

Problém nastáva, keď Finlay zistí, že niekto chce, aby jej bývalý manžel Steven zmizol. Natrvalo. Nech je Steven akýkoľvek, je dobrý otec, no jeho záchrana ju vrhne priamo do náručia vrahov maskujúcich sa za na pohľad nevinné matky s deťmi a Finlay sa zapletie s ruskou mafiou o niečo viac, ako by si želala.

Okrem toho Vero čosi tají a detektív Nick Anthony je odhodlaný vrátiť sa späť do Finlayinho života. Možno je to sexi policajt, ale Finlayinou hlavnou prioritou je zabrániť svojej rodine a najbližším, aby zistili, že v dome schováva mŕtvolu, a to aj za cenu porušenia niekoľkých zákonov.

S blížiacim sa termínom odovzdania novej knihy a s bývalým manželom, ktorého treba udržať pri živote, sa Finlay rýchlo dostáva na pokraj svojich možností.

Nájomná vrahyňa na love je veselý príbeh, ktorý zaženie vašu smutnú náladu, alebo ak sa necítite vo svojej koži. Pretože autorka prichystala mix, ktorý si vás získa: napätie, dobrodružstvo, nadhľad a vtip, mystery záhada....jednoducho, odľahčený príbeh, ktorý pobaví.

„Tento román som písala počas pandémie COVID-19,“ píše autorka Elle Cosimano. „Bolo veľa dní (a väčšina nocí), keď som celé hodiny iba hľadela na prázdnu obrazovku a premýšľala, ako vydolovať kúsok humoru zo studne, ktorá mi pripadala skľučujúco vyschnutá. Písať komediálny román je ťažké, keď je svet v plameňoch, a posúva slovo „ťažké“ na úplne novú úroveň. Niekedy som si nebola istá, či to dokážem.“

Elle Cosimano je autorkou bestsellerov New York Times a USA Today. Je tiež víťazkou Medzinárodnej ceny spisovateľov trilerov a nominovali ju aj na cenu Edgar. Časopis People označil prvú knihu Nájomná vrahyňa na materskej za jednu z najlepších knih New York Public Library za rok 2021.
Druhá kniha Nájomná vrahyňa na love vyšla práve v slovenskom preklade a v origináli sú naplánované celkovo štyri časti: trojka vyšla v januári 2023 a štvrtý diel sa chystá na marec 2024.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.