bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNiekedy sa musíme vrátiť, ak sa chceme pohnúť vpred...

Milujú ho milióny čitateľov na celom svete a desaťtisíce na Slovensku. Mnohé jeho knihy sfilmovali a takmer každá jeho novinka sa dostane na najvyššie priečky rebríčkov predajnosti.

Nicholas Sparks je autor bestsellerov ako Zápisník jednej lásky, Noci v Rodanthe, Svadba, Posledná pieseň a samozrejme Správa vo fľaši, vo filmovej verzii s Kevinom Costnerom.
Teraz mu vyšla novinka Keď sa vrátiš.

„Je to príbeh chirurga, ktorý pri výbuchu v Afganistane oslepne na jedno oko a príde o prsty na ruke, čiže už viac nemôže byť chirurgom, hoci práve o to sa celý život snažil. Ako v takom prípade začnete odznova, ako sa začnete liečiť a žijete ďalej? Veľmi ma lákalo preskúmať tú tému...“ približuje Nicholas Sparks.

Trevora ako príslušníka amerického námorníctva vyslali do Afganistanu, kde pracoval v nemocnici v Kandaháre. Pri výbuchu granátu utrpel vážne zranenia s trvalými následkami a musel zvažovať, čo si ďalej počne so životom. Po milovanom starom otcovi, ktorý zomrel za nejasných okolností, zdedil starý dom v mestečku New Bern v Severnej Karolíne. Rozhodol sa, že v ňom strávi istý čas.

Okrem domu mu po starom otcovi zostali aj včely. Trevor sa o ne stará a pripravuje sa aj na štúdium psychológie, ktorej sa chce v budúcnosti profesionálne venovať. Ani vo sne by mu však neprišlo na um, že práve tu stretne ženu, do ktorej sa hneď zamiluje.

Natalie Mastersonová opätuje jeho city, no zároveň si od neho udržiava odstup. Trevorovi sa to vidí zvláštne, tuší, že Natalie pre ním niečo tají. Pokojný život mu skomplikuje aj Callie, dievčina, ktorá býva v obytnom prívese v neďalekom kempe, pracuje v miestnom obchode a žije samotárskym životom. Čoskoro vyjde najavo, že sa poznala s Trevorovým starým otcom, a tak svitne nádej, že pomôže objasniť okolnosti jeho smrti. Callie to však tvrdohlavo odmieta.

Trevor sa snaží odkryť tajomstvá oboch žien, čo mu skrížili cestu. Spozná, čo je skutočná láska, aké dôležité je odpúšťať a že ak sa chceme pohnúť dopredu, často sa musíme vrátiť na miesto, kde sa to všetko začalo.

Pozrite si, čo o inšpirácii pre tento príbeh hovorí sám Nicholas Sparks:

Novinka Keď sa vrátiš z vydavateľstva Ikar je o jednom mužovi a dvoch ženách. O hľadaní skutočnej lásky, o odpúšťaní a o tom, že ak sa chceme pohnúť dopredu, niekedy sa musíme vrátiť na miesto, kde sa to všetko začalo. Sparksove knihy sú silné nielen kvôli príbehu, ale vždy vytvorí aj úžasné postavy. Tou hlavnou je Trevor, ktorý má po tridsiatke a je vyštudovaný chirurg-ortopéd. 

Potom je tu Natalie, šerifka, ktorá dohliada na dom jeho starého otca, pretože vie, že zomrel, a má svoje vlastné tajomstvá. A napokon Callie, mladé dievča, tínedžerka. Pracuje v malom obchode, v ktorom majú aj gril, majú tam takpovediac všetko možné. Trevor tam chodí nakupovať, skamaráti sa s ňou a začína mať pocit, že by mohla vedieť pár vecí o jeho starom otcovi. No keď sa ich snaží zistiť, uvedomí si, že aj Callie má svoje tajomstvo.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(10. novembra 2023 v 5:47)
<a href=https://prilig.cfd>dapoxetine priligy</a> zenegra para que sirve la pastilla ciprofloxacino de 500mg It is a bit tricky, because Craig and I are good friends and have been for a number of years