bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNicholas Sparks a jeho nový romantický príbeh Vysnívaná zem

„Raz spolu nájdeme tú vysnívanú zem, stvorenú len pre nás, vieš to, aj ja to viem…“
Spievala o tom, aby sme sa dnes ani nikdy v budúcnosti nevzdávali svojich snov, o tom, že zem snov raz bude naša, len treba veriť...

Ak máte radi romantické príbehy, ktoré majú hĺbku, posolstvo a ktoré čítate takmer bez dychu, vychutnajte si novinku Nicholasa Sparksa Vysnívaná zem

Dvadsaťpäťročný Colby kedysi sníval o kariére muzikanta, jeho sen však zmarila tragédia. Aby si na chvíľu oddýchol od farmárskych povinností, rozhodne sa prijať pozvánku na vystúpenie v plážovom bare na Floride. Tam ho opantá nádejná speváčka Morgan. Colby si však uvedomuje, čo všetko ich rozdeľuje – Morgan pochádza z Chicaga, má bohatých rodičov, práve skončila vysokú školu a čaká ju závratná kariéra. A čo jej okrem nečakane hlbokej lásky môže ponúknuť on? Prácu na rodinnej farme, ktorá nikdy nie je hotová a pre mestských ľudí jednotvárny, ubíjajúci život. Navyše ho kvári tajomstvo, ktoré sa bojí Morgan prezradiť.

Medzitým sa Beverly so svojím šesťročným synčekom snaží začať odznova v malom mestečku. Nedostatok peňazí a strach z despotického manžela ju vedú k rozhodnutiu, ktoré natrvalo ovplyvní jej budúcnosť.

Osudy mladých ľudí sú navzájom prepojené a túžba po lepšom živote ich núti čeliť minulosti zoči-voči.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Kamil Mikulčík:

Vysnívaná zem je krásne napísaná kniha o tom, aby sme sa nikdy nevzdávali svojich snov. O tom, že vysnívaná zem raz bude naša, len treba veriť.

Nicholas Sparks vie vážnejšie témy, dôležité posolstvá a silné osudy obliecť do napohľad jednoduchých príbehov, ktoré sa čítajú samé. Majú v sebe ľahkosť a zároveň hĺbku.Tak ako pri viacerých jeho knihách, aj táto je ako stvorená na sfilmovanie.

Život znamená viac než iba práca. Už som nechcel byť človekom, akým som donedávna bol. Zastreším dôležité veci a to, čo je mimo môjho dosahu, mi viac nebude robiť zbytočné vrásky. A neodložím to do budúcnosti, začnem hneď, ako sa vrátim domov. Nech to medzi mnou a Morgan dopadne akokoľvek, zo mňa sa zrodí nový človek. Pripomenul som si, že sa mi to už raz podarilo, a nebol dôvod, aby som to opäť nedokázal.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.