bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNetrestajte – pomáhajte a vychovávajte! To je bestseller AHA! Rodičovstvo

AHA! Rodičovstvo je prelomový sprievodca pre každého rodiča, ktorý mení zaužívané postupy vo výchove detí a transformuje vzťah rodiča a dieťaťa do pohodlného spolunažívania. Netrestajte – pomáhajte a vychovávajte!
Pomôžte deťom spracovať ich emócie a obmedzte ich neposlušnosť na minimum.

Posilnenie emocionálneho puta s vaším dieťaťom prinesie skutočnú a trvalú zmenu. Keď s ním budete mať živý vzťah, nebudete potrebovať hrozby, karhanie, prosíkanie, úplatky a dokonca ani tresty.

Kniha pomôže rodičom lepšie porozumieť vlastným pocitom a nastaviť vo vzťahu s dieťaťom zdravé hranice, empatiu a jasnú komunikáciu. Jednotlivé príklady vás krok za krokom prevedú celým detstvom od batoľaťa až po školský vek.

Jedna z najlepších kníh o rodičovstve, ktorá môže ukázať iný smer výchovy a inšpiruje. Možno v niektorých častiach je to príliš idealistické a v bežnom každodennom živote to normálny rodič ani nedosiahne. Ale prečo sa nesnažiť, deti za to vždy stoja.

Sila knihy je v  množstve praktických príkladov a situácií, do ktorých sa môžete dostať, ale nemusíte, no môžu načrtnúť nejaké cesty, alternatívy ako vychovávať dieťa tak, že mu vlastne pomáhate a spolupracujete s ním.
Ako hovorí autorka – „pokojný rodič znamená šťastné dieťa.“

Veľmi pekne to vyjadril svetoznámy rečník a autor bestsellerov Jack Canfield. To je ten, čo napísal Slepačiu polievku pre dušu, no a Jack ku knihe povedal: „Mať na nočnom stolíku knihu doktorky Laury Markhamovej je ako mať anjela na pleci, ktorý vám do ucha šepká užitočné tajomstvá. Ukazuje nám, ako sa dobre naladiť, aby sme svojím deťom dali zo seba to najlepšie.“

Kniha AHA! Rodičovstvo nám umožňuje nazrieť do tajomstva úspešného rodičovstva. Stačí sa začítať do hociktorej z podrobných, praktických, inšpiratívnych kapitol a doktorka Laura Markham nám ukáže, ako neklesať na duši, aby sme deťom dali to najlepšie zo seba, nie iba zvyšky. Kapitoly ako „Vyrovnaní rodičia vychovávajú šťastné deti“ nám pripomínajú túto veľkú pravdu, na ktorú často zabúdame.

Laura Markhamová

Doktorka Laura napísala aj knihu Vyrovnaný rodič, šťastní súrodenci: ako zastaviť bitky a vychovať priateľov na celý život. Získala doktorát z klinickej psychológie na Kolumbijskej univerzite a pracuje ako výchovná koučka s nespočetnými rodinami v anglicky hovoriacom svete. Jej knihy boli preložené do desiatich jazykov.

Vyše 100 000 mamín a ockov dostáva cez email koučujúce články Dr. Laury zadarmo. Na ich odber sa môžete prihlásiť na ktorejkoľvek podstránke jej webstránky AhaParenting.com, ktorá poskytuje okamihy pochopenia – aha! momenty – pre rodičov detí od bábätiek po tínedžerov.

Dr. Laura sa snaží zmeniť svet, jedno dieťa po druhom, prostredníctvom podpory rodičov. Je hrdou matkou dvoch úspešných mladých dospelých, ktorí boli vychovávaní jej prístupom vyrovnaného rodičovstva. Býva v Brooklyne v New Yorku.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: Ikar, ahaparenting.com

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.