bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNaučia sa opäť milovať?

„Zvodný, erotický príbeh plný citov. Cecilia Grantová je svieži a neprehliadnuteľný hlas v žánri historickej romantiky,“ napísal prestížny The New York Times. Vychutnajte si pútavú romancu z regentského Anglicka.

http://data.bux.sk/book/034/382/0343829/medium-dzentlmen_a_milenka.jpg „Cecilii Grantovej sa opäť podarilo rozvíriť stojaté vody žánru regentských romancí,“ dodáva RT Reviews. A je pravdou, že už pri knihe Prebudená láskou si nás autorka získala pútavým príbehom a čítavým štýlom písania.

V novinke Džentlmen a milenka sa dvaja životom skúšaní hrdinovia spolu vydajú na vzrušujúcu cestu s cieľom pochopiť samých seba, odpútať sa od minulosti a naučiť sa milovať. Už po prečítaní nasledujúcich riadkov dostanete chuť zobrať príbeh do ruky a začítať sa doň. Romantika, láska a vášeň sa v ňom miešajú s napätím, nebezpečenstvom a prefíkanosťou.

William a Lydia sú úplne rozdielni ľudia. Žijú v iných svetoch, no predsa sa stretnú a ovplyvnia si navzájom životy.

Williama Blacksheara trápia výčitky svedomia, že sa mu počas bitky pri Waterloo nepodarilo zachrániť raneného priateľa. Po návrate domov sa vyhýba celému svetu, najmä rodine a priateľom. Rozhodne sa finančne zabezpečiť mladú vdovu s dieťaťom. To je teraz preňho priorita, no keďže je najmladším synom bez titulu a majetku, je to takmer nesplniteľná úloha. Nezdedil nijaký majetok a jeho jedinou nádejou je výhra v kartách.

Lydia Slaughterová je krásna mladá žena. Aj ona túži po veľkej výhre, i keď z celkom iných dôvodov. Hrou osudu sa z nej stala kurtizána a neskôr vydržiavaná milenka bohatého lorda. Sníva o tom, že sa vymaní zo závislosti od bohatého ochrancu.
Na rozdiel od Willa je Lydia vynikajúca hazardná hráčka a pri hráčskych stoloch sa cíti ako ryba vo vode. Navyše má obdivuhodnú pamäť na čísla. Vie ako muži hrajú – v spálni aj pri stoloch, a tak nemá zábrany prispôsobovať si pravidlá hry tak, aby jej vyhovovali.
Ako žena sa však nedostane na miesta, kde sa hrá o najvyššie stávky. A tak sa zrodí nezvyčajné spojenectvo, ktoré môže obom priniesť finančný zisk, po ktorom tak túžia. V stávke je však oveľa viac než len peniaze...

ddd „Milujem tento príbeh!“
Mary Baloghová, svetoznáma autorka romancí

Výborný štýl, pútavý dej a úžasné postavy. Džentlmen a milenka je romanca v celej svojej kráse,“ rozplývajú sa čitateľky na Amazone. Grantovej sa údajne podarilo vyhnúť rôznym romantickým klišé a otrepaným trikom, ktorých je v súčasnej romanci neúrekom. Je originálna, uštipačná a presvedčivá. „Čakala som na túto knihu niekoľko mesiacov... Nechcem byť dotieravá, pani Grantová, ale mohli by ste písať rýchlejšie,“ odkazuje autorke s úsmevom jedna z jej fanúšičiek.

Milan Buno, 23.3.2015

sdss

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.