bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNadupané krimi Kto druhému jamu kope

„Haló?“
Nikto mu neodpovedal.
„Pri telefóne Justin Lanning. Kto volá?“
Jeho hlas sa rozliehal po kabíne, ale na druhej strane linky bolo stále ticho. Spojenie bolo v poriadku, počul v slúchadle jemné bzučanie, no prečo volajúci nereagoval?
„Zasekol som sa medzi tretím a štvrtým poschodím, pošlite mi sem...“
Zarazil sa uprostred vety. Na druhej strane sa ktosi nadýchol, ako keby sa chystal prehovoriť. Justin chcel pokračovať v opise nepríjemnej situácie, ale znenazdajky ho opustila rozhodnosť. Niečo mu hovorilo, aby bol ticho.
Volajúci prehovoril takmer šeptom mäkkým mužským hlasom.
„Máš hodinu života.“

Jeden anonymný telefonát, jedna hodina života...
Kto druhému jamu kope od M.J.Arlidgea je špičkový triler, v ktorom spoznáme úplne nového sériového vraha...no po jeho stopách vyrazí naša stará známa a obľúbená vyšetrovateľka Helen Graceová.
Médiá a kritika si nevedia knihu vynachváliť – „Strhujúce“ (Sunday Times), či „Návykové“ (Express). No poklonu skladajú aj známi autori trilerov ako Jeffrey Deaver („Helen Grace je jedna z najväčších hrdiniek posledných rokov.“) alebo Lisa Gardner („Fascinujúce!“).

„Máš hodinu života.“
Nič viac vo výhražnom telefonáte nezaznie. Spojenie sa preruší. Je to nejaký kanadský žart? Omyl? Nesprávne číslo? Všetko je lepšie ako mrazivá skutočnosť, že vrah sliedi, čaká a usilovne pracuje na tom, aby do hodiny splnil svoju hrozbu.

Ale prečo to robí? Hľadanie odpovede zostane na ostrieľanej hlavnej vyšetrovateľke Helen Graceovej, ktorá má s podobnými prípadmi bohaté skúsenosti. Lenže tentoraz si vrah majstrovsky udržiava náskok nielen pred obeťami, ale aj pred bezradnou políciou. Chýba motív, stopa, podozrenie. Hodina strachu je dlhá ako celý život.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Kto druhému jamu kope je už 9.román v sérii Helen Grace a MJ Arlidge si stále udržiava vysoko nasadenú latku. Pekelné čítanie o sadistickom vrahovi... Už po pár stranách naskočíte a akoby ste v Helen stretli starého dobrého priateľa. Predsa len, od poslednej knihy tejto série ubehli dva roky.
Arlidge využíva svoje skúsenosti z televízie a šikovne si vás omotá okolo prsta. Vie, ako vystavať zápletku, kde pritlačiť a ako pritiahnuť vašu pozornosť. Potom nasadí miestami diabolské tempo, vedie vás vyšetrovaním, trošku sa s vami pohráva, aby to všetko ukončil naozaj dramatickým záverom. Tie si vychutnáva, má ich rád a treba uznať, že to ovláda J

Autor M. J. Arlidge pracoval pätnásť rokov v televízii, kde sa podieľal na tvorbe obľúbených seriálov (Torn, The Little House, Undeniable a Silent Witness). Jeden musí z kola von je prvým románom, v ktorom sa objavila postava vyšetrovateľky Helen Graceovej, ktorú už spoznalo množstvo čitateľov vo viacerých krajinách aj v ďalších pokračovaniach.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.