bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMinimalistický denník, ktorý vám zlepší život

Minimalizmus je silným nástrojom na podporu produktivity? Základ úspešného dňa nie je stihnúť veľa vecí, často nepodstatných, ale spraviť jednu – tú najdôležitejšiu.

Tak to vyskúšajte - zjednodušte si deň a dýchajte. Prerieďte, delegujte, oddychujte, robte podstatné veci s jasnou mysľou.
Spomaľte a dosiahnete viac.
V tom všetkom vám môže pomôcť Minimalistický denník.

„Dlhé roky som bola sústavne zaneprázdnená, no neproduktívna. Navyše ma stresoval aj môj životný priestor. Doma som sústavne niečo hľadala, zdvíhala zo zeme či upratovala. Ako sa vraví – chaos doma, chaos v hlave,“ rozpráva autorka a minimalistická blogerka Andrea Richardson.

Za tých pár rokov vyskúšala veľa plánovačov, kalendárov a diárov. Kúpila si farebné ceruzky, zvýrazňovače a zápisníky. Písala si dlhočizné zoznamy všetkého, čo treba vybaviť. Nekrátili sa, práve naopak. Keď sa jej na chvíľu zdalo, že má veci konečne pod kontrolou, po pár týždňoch bola presne tam, kde predtým. Pre neporiadok stratila aj svoje nekonečné zoznamy a v diári na ňu zízali zabudnuté biele strany.

Napriek tomu, že sa veľmi snažila, nikdy si nenašla čas na to, čo považovala za najdôležitejšie pre seba. Spokojný bol manžel, deti aj šéf v práci. Spokojní boli všetci okrem nej. Jej život plánovali okolnosti a tí druhí. Nedokázala povedať nie.

„Po rokoch nenaplneného života v pokluse som objavila záchranu. Volá sa minimalizmus. Ten ma naučil sústrediť sa len na jednu podstatnú vec, ktorú práve chcem dosiahnuť, a pripomínať si, prečo je pre mňa dôležitá. Prečo má byť len jedna? Lebo sa z nej vďaka tomu stáva priorita, ktorú dokončím v konkrétnom dni. Ak budeš postupovať rovnako, celý deň ťa bude sprevádzať pocit úspechu a nepôjdeš spať s výčitkami,“ dodáva autorka.

Jej Minimalistický denník je nástrojom na spomalenie hektického života a vyjasnenie zaneprázdnenej mysle. Nie je dôležité to, čo bude o päť rokov. Najdôležitejší čas je práve teraz.

Minimalistický denník vám pomôže:

-robiť denne len tú vec, ktorá je práve dôležitá,

-pripomínať si svoje životné priority,

-praktizovať silu vďačnosti a žiť v prítomnosti,

-naplánovať si pravidelný pohyb,

-kontrolovať denné výdavky a podchytiť impulzívne nákupy,

-eliminovať zbytočnosti,

-plánovať si deň,

-vyprázdniť si myseľ,

-relaxovať pri práci s rukami,

-pravidelne vypnúť technológie.

Milan Buno, knižný publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.